Ostrołęka - policja zwiększa patrole przed sylwestrową nocą

Na ulice Ostrołęki i powiatu wyjedzie więcej mundurowych. Policjanci będą kontrolować porządek i bezpieczeństwo podczas przywitania Nowego Roku.
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce zapowiedziała znaczące zwiększenie liczby patroli na terenie miasta i powiatu. Decyzja ma zapewnić mieszkańcom możliwość bezpiecznego świętowania sylwestra i szybką interwencję w razie zakłóceń lub zagrożeń.
Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku. Funkcjonariusze przypominają, że głośne zachowanie, nieostrożne odpalanie fajerwerków i nadmierne spożycie alkoholu mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji lub konfliktów. W komunikacie proszą, by świętować w sposób, który nie zagraża nikomu i nie utrudnia pracy służb.
W związku z używaniem wyrobów pirotechnicznych Policja wskazuje na konieczność stosowania się do zaleceń producenta. Nie wolno odpalać petard i sztucznych ogni w pomieszczeniach zamkniętych, na balkonach ani przy otwartych oknach. Wyroby pirotechniczne mogą być używane jedynie przez osoby dorosłe.
Sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest zabroniona i zagrożona grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Policja przypomina o odpowiedzialności sprzedawców i dorosłych uczestników zabawy.
W komunikacie opublikowanym przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce zamieszczono apel: “ZADBAJMY WSPÓLNIE O TO, ABY KONIEC STAREGO ROKU I POCZĄTEK NOWEGO ROKU BYŁ DLA NAS WSZYSTKICH MIŁY I BEZPIECZNY.” nadkom. Tomasz Żerański.
na podstawie: KMP w Ostrołęce.
Ostatnie Artykuły

Sufitowe pająki i kurpiowskie kierce wracają do Ostrołęki.

Pająki tarczowe wróciły pod sufit - rękodzieło z Kurpiowszczyzny

Nieobecny artysta wraca w rozmowie dzieł - oprowadzanie po wystawie

W Ostrołęce biblioteka zyskuje rekomendację artysty i zaprasza do konkursu

Sprzedał w internecie 162 elementy torowiska. Policja dotarła do niego w kilka godzin

Bibuła, malwy i kurpiowskie podwórko wracają do muzealnej pracowni

Policyjny dron nad przejazdami kolejowymi. 29 kierowców zlekceważyło STOP

Fałszywy pracownik banku przekonał 30-latkę. Straciła 30 tys. zł

Burze nad Ostrołęką. IMGW ostrzega przed ulewami i silnym wiatrem

Kierowca busa wyprzedzał na zakręcie. Trzy osoby mogły zginąć

Grzybiarz może zniknąć w kilka minut. Policja z Ostrołęki ostrzega

Michał Sergiusz Mierzejewski czyta - zaproszenie dla całych rodzin

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

„Polska w pieśni i historii” połączy patriotyczne pieśni z klasyką
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Wojciecha w Ostrołęce - msze, kancelaria, kontakt
- ENERGA Elektrownie Ostrołęka - kontakt, adres i dokumentacja medyczna
- Nadleśnictwo Ostrołęka - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zgłaszanie pożarów
- Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrołęce - kontakt, oferta, kursy
- Starostwo Powiatowe w Ostrołęce - kontakt, wydziały, rejestracja pojazdów i niezbędne sprawy
- Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce - bezpłatna komunikacja miejska, rozkład jazdy i kontakt
