Dzielnicowi KMP Ostrołęka sprawdzają miejsca zagrożone wychłodzeniem

1 min czytania
Dzielnicowi KMP Ostrołęka sprawdzają miejsca zagrożone wychłodzeniem

Tylko dziś dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce sprawdzili kilkanaście miejsc, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Funkcjonariusze przeszukiwali opuszczone budynki, ogródki działkowe, wiaty śmietnikowe i klatki schodowe.

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, nieporadne życiowo lub pod wpływem alkoholu. Patrolom przekazano, by zwracały uwagę na opuszczone zabudowania, tereny ogródków działkowych, wiaty śmietnikowe oraz klatki schodowe — wszędzie tam, gdzie osoby narażone na wychłodzenie mogłyby szukać schronienia.

Policjanci oferują odnalezionym osobom pomoc i proponują przewiezienie do placówek, gdzie zapewnione są posiłki oraz nocleg w normalnych warunkach. Funkcjonariusze podkreślają, że celem działań jest przede wszystkim nie dopuszczenie do przypadków wychłodzenia organizmu.

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce prowadzi te działania całodobowo — policjanci działają w trybie 24-godzinę i sprawdzają każdy sygnał otrzymany od mieszkańców. Zgłoszenia można przekazywać przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając zgłoszenie “osoba bezdomna wymagająca pomocy”. W sytuacjach pilnych dyżurny ostrołęckiej jednostki przyjmuje zgłoszenia telefoniczne pod numerem 47 704 14 24.

Policjanci apelują o reagowanie: informowanie o osobach leżących, mających problemy z poruszaniem się lub przebywających w okolicznościach grożących wychłodzeniem. Każde zgłoszenie jest sprawdzane i — gdy zachodzi potrzeba — objęte nadzorem przez funkcjonariuszy.

Informację przesłał nadkom. Tomasz Żerański/KMP Ostrołęka.

na podstawie: KMP w Ostrołęce.

Autor: krystian