Uczniowie klasy mundurowej spędzili dzień w Komendzie Miejskiej Policji Ostrołęka

Przejście od techników kryminalistyki po policyjną strzelnicę - uczniowie II Społecznego Liceum im. Toniego Halika poznali w praktyce dzień służby w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce. Funkcjonariusze przedstawili strukturę jednostki i omówili zasady rekrutacji.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kontynuują cykl spotkań „Dnia Pracy z Policjantem”. 29 stycznia do siedziby komendy przybyli uczniowie klasy mundurowej II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce im. Toniego Halika - szkoła od lat współpracuje z komendą na podstawie porozumienia.
W trakcie wizyty młodzież zaprezentowano pracę kilku wydziałów. Mundurowi z Wydziału Prewencji pokazali typowe obowiązki patrolowe. Uczniowie obserwowali działania techników kryminalistyki, rozmawiali z dzielnicowymi oraz funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego. Odwiedzili także wydział dochodzeniowo-śledczy, Zespół do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz spotkali się z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce mł. insp. Tomaszem Sucheckim.
Policjanci mówili o codziennych zadaniach służbowych i obowiązkach wynikających z noszenia munduru. Uczniowie zwiedzili policyjną strzelnicę. Funkcjonariusze przekazali informacje dotyczące procesu rekrutacji i odpowiedzieli na pytania młodzieży związane z wstąpieniem do Policji.
Komenda przypomniała, że szczegółowe informacje o naborze dostępne są na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Spotkania mają służyć zarówno profilaktyce, jak i promocji zawodu policjanta.
na podstawie: Policja Ostrołęka.
Ostatnie Artykuły

Robot sprzątający a zwierzęta domowe - Jak radzić sobie z sierścią i utrzymać podłogi w czystości

86 kierowców w Ostrołęce wpadło w jeden dzień - jeden stracił prawo jazdy

Setki kontroli i 16 straconych praw jazdy - tydzień SPEED na Mazowszu i w Ostrołęce

Rodzinny rajd rowerowy wraca na trasę. Finał na plaży miejskiej

150 km/h w deszczu - wideorejestrator ujawnił 30 kierowców w Ostrołęce

11 elewacji bloków zniszczonych farbą - trzech 15-latków zatrzymanych w dobę

Patriotyzm bez szkolnej patyny - tak rozmawiano w muzeum w Ostrołęce

MTS Ostrołęka zgarnął tytuł. OLPN 2026 zamknęła sezon mocnym finiszem

Nowy wóz dla OSP Dobrołęka. Strażacy dostali sprzęt na lata

Mundur i przysięga na Fortach Bema - Ostrołęka ruszyła w stronę służby

OCK trzyma wakacyjny rytm - od plastyki po kino i seniorów

Biały Kruk wraca po raz trzeci - Mazowsze szuka mocnych tekstów

Młodzi poeci z Ostrołęki pokazali siłę wersów i emocji

Dzieci pokazały swoje biblioteki marzeń - w Surowem padły ciekawe pomysły
Przydatne dane teleadresowe
- Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie Delegatura w Ostrołęce - paszporty, zezwolenia dla cudzoziemców, sprawy obywatelskie
- Ostrołęckie Centrum Kultury - kontakt, oddziały, zajęcia i bilety
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Ostrołęce - kontakt, oferta i dostępność
- Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Ostrołęce - kontakt, BOI, zakres usług
- Sąd Okręgowy w Ostrołęce - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Kuratorium Oświaty w Ostrołęce - kontakt, skargi na szkoły, awans nauczycieli
