Zatrzymani z perfumami - policjanci z Ostrołęki działali przed zgłoszeniem

Policjanci znaleźli przy 19-latku pudełka markowych perfum i zatrzymali dwóch mężczyzn zanim właściciele drogerii zgłosili kradzieże. Akcja ujawniła łup o wartości blisko 3 tys. zł i pozwoliła odzyskać część towaru.
W miniony poniedziałek policjanci z Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podczas czynności z 19-letnim mieszkańcem miasta znaleźli kilka pudełek drogich perfum. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wyjaśnić pochodzenia towaru, dlatego funkcjonariusze przeszukali okolicę i natrafili na kolejne opakowania, które prawdopodobnie wypadły mu podczas ucieczki.
Dalsze ustalenia wykazały, że 19-latek działał razem z drugim 20-letnim mieszkańcem Ostrołęki. Obaj zostali zatrzymani. Policjanci dotarli do właścicieli dwóch ostrołęckich drogerii dopiero po zatrzymaniu sprawców — to wtedy dowiedzieli się o kradzieżach. Zapisy monitoringu potwierdziły ustalenia mundurowych.
Łączna wartość skradzionych przedmiotów oszacowana została na blisko 3 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część perfum, które mają wrócić do właścicieli sklepów. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu w ostrołęckiej komendzie.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów kradzieży. Zatrzymani przyznali się do popełnienia przestępstw. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Informacje przekazał nadkom. Tomasz Żerański - Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.
na podstawie: Policja Ostrołęka.
Ostatnie Artykuły

BMW zatrzymane w Ostrołęce - kierowca miał ponad 3 promile i zakaz

Komisarz Kurpik i Rogatek uczyli dzieci, co grozi na torach w Ostrołęce

Ostrołęka ruszyła z jubileuszowym kursem, miejsca zniknęły w kilka godzin

Kurpiki 2025 w Lelisie pokazały, kto dziś najmocniej trzyma kurpiowską tradycję

Uczniowie z Ostrołęki zobaczyli, jak naprawdę szkoli się policjantów

Genealogia, Kurpie i kobieca rozmowa - biblioteka szykuje ciekawe spotkanie

Prokurator w szkolnych ławkach. Uczniowie słyszą o prawie bez skrótów

Policja wdrożyła plan, który ma zmienić służbę od środka

W Ostrołęce premiera książki o męskiej depresji mocno wybrzmi w bibliotece

W Łysych policjanci pokazali dzieciom, jak ominąć zagrożenia

W Ostrołęce ruszyła ukraińska kawiarenka - rozmowa, poezja, wspólnota

Seniorzy z Ostrołęki usłyszeli, jak oszuści polują dziś na ich dane

W hali Gołasia pokażą projekt dla dzieci i młodzieży w czterech strefach

