Uczennica ZSZ nr 1 z Ostrołęki druga w ogólnopolskim konkursie logistyki

2 min czytania
Uczennica ZSZ nr 1 z Ostrołęki druga w ogólnopolskim konkursie logistyki

FOT. Urząd Miasta Ostrołęka

W sali, gdzie liczy się precyzja i pomysł na łańcuch dostaw, usłyszeć można było radość — to Ostrołęka zyskała kolejną laureatkę w skali kraju. Sukces młodych logistyków pokazuje, że kształcenie zawodowe tu ma realne przełożenie na rywalizację na poziomie ogólnopolskim. To też otwarta furtka do dalszych studiów i zawodowych decyzji.

  • Ostrołęka z reprezentantką na podium ogólnopolskiego konkursu
  • Sukces Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego – efekt nauczania zawodu technik logistyk

Ostrołęka z reprezentantką na podium ogólnopolskiego konkursu

W V edycji ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Logistyce organizowanego przez Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie jedna z najlepszych pozycji przypadła uczennicom z Ostrołęki. W ścisłym finale:

  • Oliwia Ziobro zajęła II miejsce w Polsce, uzyskując tytuł laureata i szansę podjęcia studiów w Akademii Sztuki Wojennej po dopełnieniu formalności,
  • Joanna Kwiatkowska uplasowała się na 27. miejscu w kraju, osiągając wysoki wynik na tle ogólnopolskiej konkurencji.

Organizatorzy testowali wiedzę z wielu obszarów logistyki, a wynik Oliwii to dowód na silne przygotowanie merytoryczne.

Sukces Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego – efekt nauczania zawodu technik logistyk

Uczennice reprezentowały Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce, kształcący w zawodzie technik logistyk. Konkurs obejmował m.in. zagadnienia z zakresu:

  • podstaw logistyki i systemów logistycznych,
  • gospodarki magazynowej i zarządzania zapasami,
  • transportu i spedycji,
  • logistyki zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji,
  • informatycznego wspomagania procesów logistycznych.

Szkoła podkreśliła, że uzyskane wyniki są potwierdzeniem jakości kształcenia i skuteczności pracy dydaktycznej zespołu nauczycieli.

Wynik Oliwii to nie tylko medal czy tytuł — to także praktyczna korzyść przy dalszych wyborach edukacyjnych i zawodowych. Laureatka ma formalną drogę do rozważenia studiów w uczelni wojskowej, co może otworzyć specyficzne ścieżki kariery w logistyce obronnej i cywilnej. Dla pozostałych uczniów wynik koleżanek może zwiększyć zainteresowanie kierunkiem i zachęcić do rozwijania umiejętności poszukiwanych przez pracodawców.

Gratulacje dla Oliwii Ziobro i Joanny Kwiatkowskiej – sukcesy takie jak ten umacniają pozycję technicznego kształcenia zawodowego w Ostrołęce i pokazują realne możliwości dla młodych ludzi wybierających zawód technika logistyka.

na podstawie: UM Ostrołęka.

Autor: krystian