[PIŁKA RĘCZNA] UMKS Trójka Ostrołęka – MKS Wieluń 22:25 – I Liga Mężczyzn (Grupa C), kolejka 20
![[PIŁKA RĘCZNA] UMKS Trójka Ostrołęka – MKS Wieluń 22:25 – I Liga Mężczyzn (Grupa C), kolejka 20](/images/mecz/umks-trojka-ostroleka-mks-wielun-14032026-2225.webp)
UMKS Trójka Ostrołęka – MKS Wieluń 22:25. W meczu 20. kolejki I Ligi Mężczyzn (Grupa C) gospodarze z Ostrołęki przegrali z rozpędzonym MKS-em Wieluń, który podtrzymał serię zwycięstw.
Spotkanie na hali w naszym mieście miało charakter zaciętej, momentami twardej wymiany ciosów. Pierwsza połowa toczyła się gol za gol, obie drużyny stawiały na konsekwentną grę w obronie i solidne rozgrywanie akcji. Goście pokazali jednak więcej doświadczenia w kluczowych momentach i tuż po przerwie zdołali odskoczyć na kilka trafień, co ustawiło dalszy przebieg spotkania.
Mimo wyraźnej woli walki i ambitnych prób odrobienia strat ze strony Trójki, skuteczność w ataku była tego dnia poniżej oczekiwań gospodarzy. Wieluń natomiast nie tracił głowy przy prowadzeniu – dobrze funkcjonowała ich obrona, a kontry i pewne rzuty z drugiej linii dawały przewagę, którą utrzymali do końcowej syreny. Dla kibiców z Ostrołęki to był mecz pełen emocji, ale też gorzka lekcja przeciwko drużynie, która w tym sezonie nie daje łatwych punktów.
Przełomowe momenty spotkania
Po zmianie stron tempo gry wzrosło, ale konkret przyniosła inicjatywa gości – kilka skutecznych akcji z rzędu oraz niskie procenty rzutów gospodarzy sprawiły, że przewaga MKS-u stała się realna. Trójka próbowała różnych wariantów w ataku pozycyjnym i częstszego wchodzenia w szybsze rozegrania, jednak brakowało tego dnia precyzji i ostatniego podania, które mogłoby wywołać odwrócenie losów meczu.
Znaczenie wyniku dla tabeli
Wieluń potwierdził dobrą formę – seria zwycięstw WWWWW i 44 punkty dają zespołowi drugie miejsce w tabeli, co stawia ich w roli poważnego kandydata w walce o czołowe lokaty. Dla UMKS Trójka Ostrołęka porażka oznacza pozostanie na 12. pozycji z 20 punktami – gospodarze będą musieli punktować w kolejnych spotkaniach, jeśli myślą o spokojniejszym finiszu sezonu. Z perspektywy ostrołęckich kibiców wynik boli, ale drużyna pokazała charakter i zostawiła na parkiecie serce – pozostaje oczekiwać, że doświadczenie zdobyte w takich spotkaniach zaprocentuje w następnych kolejkach.
ostrolecki24 | Ostrołęka
| UMKS Trójka Ostrołęka | Statystyka | MKS Wieluń |
|---|---|---|
| 22 | Bramki | 25 |
| 12:11 | I połowa | 12:11 |
| 12 | Pozycja | 2 |
| 20 | Punkty | 44 |
| LWLLL | Forma | WWWWW |
Ostatnie Artykuły

Świąteczna pułapka na kierowców - alkomat czeka całą dobę w Ostrołęce

Ostrołęcka drogówka wyłapała sześciu pijanych kierowców przed świętami

Zajączki i czarne baranki na ulicach Ostrołęki - policja ruszyła przed świętami

Ostrołęccy policjanci wskazują prosty nawyk, który uspokaja drogę

Komenda w Ostrołęce otwiera zapisy - miejsca rozdadzą w losowaniu

Patrole zamiast pościgu - policja pilnowała marszu dla autyzmu w Ostrołęce

Dom w budowie staje się łatwym celem - policja ostrzega przed stratami

Nowe prezenty wjeżdżają na chodniki - policja ostrzega rodziców

Kurpie pod lupą badacza - Braun przyjedzie z książką o tożsamości regionu

Piłkarski weekend na obiektach MOSiR z meczami Narwi i młodzieży

Urząd Miasta w Ostrołęce skraca pracę przed Wielkim Piątkiem

Prawie 3 promile i drzewo na trasie - ten rajd mógł skończyć się tragedią

W Łysych młodzież sprawdzała, jak żywność trafia od pola do stołu

