Nocne kontrole w Ostrołęce - czterech zatrzymanych z narkotykami, 216 wylegitymowanych

Patrole przeczesywały parki, skwery i okolice lokali nocnych. W weekend policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego przeprowadzili działania pod nazwą “Wandal” - skończyło się na 49 interwencjach i zatrzymaniach osób z narkotykami. Akcja objęła miasto i teren powiatu.
Policja nazwała działania “Wandal” i skupiła się na miejscach, gdzie nocą najczęściej dochodzi do zakłóceń porządku. Funkcjonariusze patrolowali rejony parków, skwerów oraz kluby i lokale gastronomiczne. Jak podaje Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, mundurowi wylegitymowali 216 osób i przeprowadzili 49 interwencji.
W trakcie akcji zatrzymano 4 mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Dodatkowo jedna osoba otrzymała mandat karny, a wobec innej sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci skontrolowali też 42 pojazdy i jeden rower oraz przeprowadzili 32 kontrole trzeźwości kierowców.
“W trosce o zapewnienie odpoczynku nocnego mieszkańców zapowiadamy, że działania będą kontynuowane.”
nadkom. Tomasz Żerański/KMP Ostrołęka
Policja podkreśla, że celem akcji było ograniczenie niszczenia mienia i zakłócania porządku publicznego. Osoby naruszające przepisy, w tym związane z zakłócaniem ciszy nocnej czy spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych, muszą liczyć się z wymierzoną karą. Działania prowadzone są w świetle przepisów, w tym odwołań do Kodeksu karnego i obowiązujących ustaw.
Akcja pokazuje, że nocne patrole nie tylko pełnią funkcję prewencyjną, ale i realnie wyławiają osoby popełniające przestępstwa i wykroczenia - efektem były konkretne zatrzymania i kontrole.
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce zapowiada kontynuację podobnych działań. Mundurowi zapowiadają, że będą nadal reagować tam, gdzie nocny spokój mieszkańców jest najbardziej zagrożony.
na podstawie: Policja Ostrołęka.
Ostatnie Artykuły

W Ostrołęce taniec wyjdzie poza scenę - De-eM dorzuca k-popowy twist

Robin Hood, chóry i renesans - ostatnie muzyczne spotkanie dla dzieci

Nawiedzona szkoła w Klubie OCZKO - dziecięcy teatr dorzuca dreszcz emocji

OUTW zamyka rok w OCK - seniorzy wejdą na scenę po swoje

Policyjna łódź ruszyła na ostrołęckie wody - sprawdzą trzeźwość i kłusowników

Jeden patrol zatrzymał sześciu pijanych rowerzystów w kilka godzin

19-latek zawrócił przed policją - miał blisko promil i stracił prawo jazdy

Młodzież i seniorzy z Ostrołęki usłyszeli, jak działa cyberpułapka

Cztery dekady pasji do regionu - OTN świętowało jubileusz w Ostrołęce

Kurpiowskie Boże Ciało - procesja, która szła też przez pola

Szósta edycja turnieju Children’’s Day w Kadzidle. Blisko 1500 dzieci na boisku

Tenis, piłka nożna i siatkówka plażowa. Nadchodzący weekend na sportowo w Ostrołęce

Mazowiecki Senior Roku – czas na głosowanie na liderów zmian

Słoma, która zamienia się w kryształy - pierwsze warsztaty z cyklu “Magia ozdób sufitowych” już w czerwcu
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce - bilety, godziny, wystawy i oddział w Kadzidle
- Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce - kontakt, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Nadleśnictwo Ostrołęka - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zgłaszanie pożarów
- Starostwo Powiatowe w Ostrołęce - kontakt, wydziały, rejestracja pojazdów i niezbędne sprawy
- Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce - kontakt, zgłaszanie usterek i zajęcie pasa drogowego
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce - kontakt, godziny, procedury
