Młodzi czytelnicy dostają w Ostrołęce własny klub rozmów o książkach

Młodzi czytelnicy dostają w Ostrołęce własny klub rozmów o książkach

FOT. MBP Ostrołęka

Do Biblioteki Wojtki w Ostrołęce wchodzi nowa energia dla tych, którzy lubią czytać, gadać o historiach i poznawać ludzi z podobnym zacięciem. To propozycja dla nastolatków, którzy nie chcą tylko przewracać stron, ale też sprawdzać, co książki mogą uruchomić między ludźmi 📚

  • Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży startuje od zwykłej rozmowy, a to może być najlepszy początek
  • Biblioteka Wojtki stawia na spotkania raz w miesiącu i dobrą atmosferę
  • Jak wygląda pierwsze spotkanie DKK i dla kogo jest ta propozycja

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży startuje od zwykłej rozmowy, a to może być najlepszy początek

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży odbędzie się 14 maja w godz. 14.30-15.30 w Bibliotece Wojtki. Na start nie będzie egzaminu z lektur ani testu z bestsellerów. Chodzi raczej o to, by wspólnie sprawdzić, po jakie książki młodzi sięgają najchętniej, jakie gatunki ich kręcą i jak chcieliby budować ten nowy klub.

Zaproszenie skierowane jest do młodzieży w wieku 13-16 lat. To właśnie oni mają współtworzyć przestrzeń, w której rozmowa o książkach nie brzmi szkolnie, tylko naturalnie i swobodnie. 😊

Biblioteka Wojtki stawia na spotkania raz w miesiącu i dobrą atmosferę

Organizatorzy chcą, by klub nie skończył się na jednym wejściowym spotkaniu. Plan zakłada, że takie rozmowy będą odbywać się raz w miesiącu, więc młodzi czytelnicy dostaną stałe miejsce do wymiany opinii, odkrywania nowych tytułów i spotkań bez presji.

To może być dobry adres dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko półki z książkami - miejsca, gdzie można po prostu wejść, pogadać i znaleźć literackich znajomych. W sprawie spotkania można kontaktować się z biblioteką pod numerem 29 694 46 66 albo mailowo: [email protected].

Jak wygląda pierwsze spotkanie DKK i dla kogo jest ta propozycja

Na inauguracji uczestnicy mają przede wszystkim porozmawiać o własnych czytelniczych wyborach i o tym, jak ma wyglądać klub w kolejnych miesiącach. Bez zadęcia, za to z przestrzenią na pomysły i głos samych zainteresowanych. 14 maja, 14.30-15.30, Biblioteka Wojtki - to termin, który warto sobie zapisać, jeśli w domu mieszka młody czytelnik albo czytelniczka z głową pełną książkowych wątków.

na podstawie: MBP Ostrołęka.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (MBP Ostrołęka). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.