W Ostrołęce rozmowa o spacerze, który potrafi zmienić codzienność

FOT. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce
W końcówce maja Ostrołęka dostanie spotkanie dla tych, którzy lubią patrzeć na miasto i okolice z poziomu chodnika, a nie szyby samochodu. W Czytelni Głównej, ul. Głowackiego 42, I piętro pojawi się fundacja „Chodzę bo lubię”, a wraz z nią temat bardzo prosty, a jednak coraz bardziej potrzebny - jak chodzić, żeby lepiej poznawać miejsce, w którym się żyje. 🚶♀️📚
- Fundacja „Chodzę bo lubię” przywozi do miasta pomysł na ruch bez wielkiego zadęcia
- Spotkanie z fundacją „Chodzę bo lubię” odbędzie się w sercu bibliotecznej czytelni
Fundacja „Chodzę bo lubię” przywozi do miasta pomysł na ruch bez wielkiego zadęcia
To ogólnopolska inicjatywa, która stawia na aktywny styl życia, piesze wędrówki i odkrywanie tego, co najbliżej: przyrody, lokalnych historii, codziennych tras i miejsc, które często mijamy bez zatrzymania. W centrum tego pomysłu jest nie tylko ruch, ale też spotkanie - z ludźmi, z okolicą i z własnym tempem.
Takie działanie dobrze wpisuje się w miejską codzienność. Dla jednych będzie to pretekst, żeby ruszyć się z domu częściej niż zwykle, dla innych - okazja, by zobaczyć, jak wiele wokół nas da się odkryć zwykłym spacerem. Ważny jest też społeczny wymiar tej idei: fundacja stawia na integrację międzypokoleniową i budowanie więzi z miejscem, w którym mieszkamy. 🌿
Spotkanie z fundacją „Chodzę bo lubię” odbędzie się w sercu bibliotecznej czytelni
Wydarzenie zaplanowano na 28 maja 2026 r. (czwartek) o godz. 18.00. Miejscem spotkania będzie Czytelnia Główna, ul. Głowackiego 42, I piętro. To właśnie tam uczestnicy będą mogli zanurzyć się w opowieści o chodzeniu nie jako obowiązku, ale jako sposobie na codzienność, która ma więcej oddechu.
Warto pamiętać także o jednej ważnej rzeczy - udział w spotkaniu oznacza zgodę na użycie wizerunku. Obejmuje to publikację zdjęć i nagrań z wydarzenia na stronie internetowej biblioteki oraz w mediach społecznościowych.
na podstawie: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Bieg w Lipnikach ściągnął biegaczy z wielu stron kraju. Na trasie było blisko 300 osób

Znała ten numer z ostrzeżeń, a i tak oddała 70 tysięcy złotych w Ostrołęce

Imieniny Wiktora na Fortach Bema - literacki piknik z letnim finałem

Bajki dla dorosłych wracają - OUTW szykuje przewrotny wieczór w OCK

W Ostrołęce ponad 120 uczniów na policyjnym torze - większość zaliczyłaby test

Młodzieżowa Rada Miasta czytała przedszkolakom. Ostrołęka weszła w bajkowy rytm

Zapłaciła za płyty ażurowe i straciła 2100 zł - policja ostrzega

Kwiat paproci zakwitnie w Ostrołęce. Musical na letnią noc pod gwiazdami

ZSZ nr 3 bierze historyczny finał w Ostrołęce

Na plaży w Ostrołęce dzieci ćwiczyły ratowanie życia przed wakacjami

24 prace i trzy nagrody. Ostrołęcka policja rozstrzygnęła cyberkonkurs

Natura wchodzi do Galerii Ostrołęka. „Dialog z przyrodą” już w czwartek

Jesienna elegancja – jak przygotować garderobę na zmianę sezonu

Pakiety medyczne a zdrowie osób pracujących przy komputerze - jakie badania warto wykonywać regularnie
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce - kontakt, godziny przyjęć, zawiadomienie o przestępstwie
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ostrołęce - kontakt, godziny, rekrutacja i kursy rezerwy
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce - kontakt, świadczenia, godziny
- KRUS Ostrołęka - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
- ENERGA Elektrownie Ostrołęka - kontakt, adres i dokumentacja medyczna
- Parafia Nawiedzenia NMP w Ostrołęce - msze, kontakt, historia
