Mazowsze pod lupą drogówki. W jeden dzień ruszą wzmożone pomiary prędkości

W piątek, 12 czerwca, policjanci ruchu drogowego na terenie garnizonu mazowieckiego wyjadą na drogi z laserowymi miernikami prędkości i radiowozami z wideorejestratorami. Kontrola pod nazwą „Prędkość” obejmie odcinki, na których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze będą sprawdzać, z jaką prędkością poruszają się kierowcy i wyłapywać tych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
Jak przekazał Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu, do służby zostaną skierowane nie tylko patrole z laserowymi miernikami prędkości, ale też radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Policja liczy na skuteczniejsze ujawnianie wykroczeń i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy łamią przepisy i podnoszą ryzyko na drogach.
Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Każde przekroczenie dozwolonej prędkości zwiększa ryzyko utraty panowania nad pojazdem, wydłuża drogę hamowania i podnosi prawdopodobieństwo ciężkich skutków zdarzenia.
„Apelujemy do wszystkich kierowców o zdjęcie nogi z gazu, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz bezwzględne przestrzeganie obowiązujących ograniczeń”.
To jeden z tych policyjnych dni, które bez ogródek pokazują, że na mazowieckich drogach szybka jazda wciąż potrafi skończyć się bardzo źle.
na podstawie: Policja Ostrołęka.
![]()
Ostatnie Artykuły

Sierpniowe kody Legimi w Ostrołęce wciąż czekają na czytelników

Zioła, wiedza i pokaz w bibliotece. Spotkanie dla seniorów w Ostrołęce

Dzieci siadały za kierownicą radiowozu. Policjanci z Ostrołęki na piknikach

Rodzinny rajd rowerowy pod Ostrołęką. Trasa ma 35 kilometrów

Dziecko na hulajnodze bez kasku - rodzic może ponieść konsekwencje

Groził podpaleniem domu, drugi zaatakował żonę. Dwóch mężczyzn zatrzymanych

Policjanci sprawdzili 38 szkół w Ostrołęce i powiecie. Nie znaleźli błędów

Ponad 2 kilogramy amfetaminy w tapczanie. 39-latek aresztowany

Biblioteczna Strefa Mocy przyciągnęła rodziny nad Narwią

Dwa dni kontroli rowerzystów na Mazowszu. Policja sprawdzi też kaski

Skuter wodny na Narwi. Sternik nie miał uprawnień, dostał mandat

Fotopułapka nagrała kradzież drewna. Dzielnicowy zatrzymał parę w Czerwinie

Apteki w Ostrołęce - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa

Piłkarski weekend w Ostrołęce. Trzy mecze i Sportowa Niedziela nad Narwią
Przydatne dane teleadresowe
- KRUS Ostrołęka - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
- Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce - bilety, godziny, wystawy i oddział w Kadzidle
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce - kontakt, świadczenia, godziny
- Parafia św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce - msze, kancelaria, kontakt
- Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce - kontakt, godziny przyjęć, zawiadomienie o przestępstwie
- Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce - kontakt, godziny, zawiadomienie o przestępstwie
