0,7 promila za kierownicą - patrol z Kadzidła zatrzymał volkswagena

Kwadrans po godzinie 18 policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierowca wzbudził ich podejrzenia stylem jazdy. Badanie wykazało, że 55-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem.
Ostrołęccy policjanci każdego dnia wyjeżdżają do działań, których celem jest wyłapywanie kierowców stwarzających zagrożenie na drogach miasta i powiatu. W tym przypadku reakcja funkcjonariuszy była szybka. Już pierwsze chwile kontroli potwierdziły, że za kierownicę wsiadł nietrzeźwy kierowca.
Funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu, a przeprowadzone badanie tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Kierujący volkswagenem miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na miejscu.
Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie konsekwencje finansowe, o których przypomina policja.
To kolejny przykład, jak jedna nieodpowiedzialna decyzja może błyskawicznie zamienić zwykłą jazdę w sprawę dla sądu. Alkohol za kierownicą nadal pozostaje jednym z najgroźniejszych i najbardziej lekkomyślnych błędów, jakie może popełnić kierowca.
na podstawie: Policja Ostrołęka.
Ostatnie Artykuły

Nowy żłobek w Ostrołęce rozpoczyna nabór. Liczą się terminy

SPEED sprawdziła kierowców w Ostrołęce. 102 wykroczenia w tydzień

Driftował BMW przed galerią w Ostrołęce. Stracił prawo jazdy

Jeden przedmiot w aucie może sprowokować włamanie - ostrzega KMP Ostrołęka

Siódma lokalizacja w aglomeracji warszawskiej - Less Mess Opacz już otwarty

Sierpień w ostrołęckiej bibliotece - książki, rozmowy i wakacyjne przygody

Sarna wbiegła wprost pod koła Toyoty. Potrącenie w gminie Goworowo

Dwie 14-latki w szpitalu po wypadku hulajnogi. Jechały bez kasków

Sufitowe pająki i kurpiowskie kierce wracają do Ostrołęki.

Pająki tarczowe wróciły pod sufit - rękodzieło z Kurpiowszczyzny

Nieobecny artysta wraca w rozmowie dzieł - oprowadzanie po wystawie

W Ostrołęce biblioteka zyskuje rekomendację artysty i zaprasza do konkursu

Sprzedał w internecie 162 elementy torowiska. Policja dotarła do niego w kilka godzin

Bibuła, malwy i kurpiowskie podwórko wracają do muzealnej pracowni
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Skarbowy w Ostrołęce - kontakt, godziny, sprawy online i zasięg terytorialny
- Parafia Ofiarowania NMP w Ostrołęce nad Pilicą - kontakt, historia, kancelaria
- Energa Serwis Ostrołęka - kontakt, usługi energetyczne, certyfikaty
- Nadleśnictwo Ostrołęka - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zgłaszanie pożarów
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce - kontakt, obiekty, cennik
- Sąd Okręgowy w Ostrołęce - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
