Setki kontroli i 16 straconych praw jazdy - tydzień SPEED na Mazowszu i w Ostrołęce

Mazowiecka Grupa SPEED w ciągu tygodnia przeprowadziła 820 kontroli i ujawniła 803 wykroczenia. Z ruchu wyeliminowano kierowców stwarzających realne zagrożenie, a 16 osób straciło prawo jazdy. W Ostrołęce policjanci sprawdzili 129 pojazdów i ujawnili 121 wykroczeń.
Działania prowadzone od 8 do 14 czerwca ponownie pokazały, że nadmierna prędkość wciąż jest jednym z największych problemów na mazowieckich drogach. Funkcjonariusze skontrolowali także 7 motocyklistów. Najczęściej ujawniane naruszenie dotyczyło właśnie prędkości - odnotowano 649 takich przypadków.
Policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy poza obszarem zabudowanym jechali o ponad 50 km/h szybciej, niż pozwalają przepisy na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych. Kolejnych 7 popełniło identyczne wykroczenie w obszarze zabudowanym. W trakcie tygodnia funkcjonariusze nałożyli 679 mandatów karnych i skierowali 29 wniosków o ukaranie do sądu.
“Nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z najczęstszych przyczyn najpoważniejszych wypadków”
SPEED korzystał z nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami oraz nowoczesnych urządzeń do pomiaru prędkości. Dzięki temu policjanci mogli szybko reagować na najbardziej niebezpieczne zachowania i wyłączać z ruchu kierowców lekceważących przepisy. Funkcjonariusze zatrzymali też 34 dowody rejestracyjne, w tym 9 za zły stan techniczny pojazdów.
W Ostrołęce policjanci z Komendy Miejskiej Policji skontrolowali 129 pojazdów i ujawnili 121 wykroczeń. Aż 97 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali również cztery prawa jazdy i pięć dowodów rejestracyjnych, między innymi za nieprawidłowy stan techniczny aut.
Te liczby pokazują, że na drogach wciąż nie brakuje kierowców, którzy dla kilku zaoszczędzonych minut ryzykują cudzym i własnym życiem. Skala interwencji SPEED nie zostawia złudzeń - problem jest masowy, a najczęściej zaczyna się od zwykłego zdjęcia nogi z gazu, którego wielu nadal nie wykonuje.
na podstawie: Policja Ostrołęka.
![]()
Ostatnie Artykuły

43-latek wrócił do mieszkania mimo zakazu. Zatrzymali go policjanci

Niebezpieczne miejsca nad wodą w Ostrołęce. Policja czeka na zgłoszenia

Sierpień z książką w Ostrołęce - pięć spotkań i różne literackie światy

Silny deszcz i burze w Ostrołęce. Możliwy grad i porywy do 70 km/h

Pumy nie było. Żart mieszkańca wywołał alarm w gminie Goworowo

Zwierzę podobne do pumy w gminie Goworowo. Służby apelują o ostrożność

Kajakarz po alkoholu był poszukiwany przez sąd w Ostrołęce

Bezpłatna siatkówka dla chłopców w Ostrołęce. Dwa treningi pod koniec wakacji

Kierowca sportowej Toyoty pędził 160 km/h. Zatrzymała go grupa SPEED

Karate zamiast nudy pod koniec wakacji. Bezpłatne treningi dla młodych

Blisko 100 kontroli w Ostrołęce. 75 rowerzystów z wykroczeniami

BMW pędziło 170 km/h na odcinku z limitem 70. Policja zatrzymała kierowcę

Awantura w banku i kradzież telefonu. Podejrzani zatrzymani w dwie godziny

556 kontroli i 590 wykroczeń. Ostrołęcka drogówka nie odpuszcza
Przydatne dane teleadresowe
- Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Ostrołęce - kontakt, BOI, zakres usług
- Ostrołęckie Centrum Kultury - kontakt, oddziały, zajęcia i bilety
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce - kontakt, obiekty, cennik
- Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce - bezpłatna komunikacja miejska, rozkład jazdy i kontakt
- Energa Serwis Ostrołęka - kontakt, usługi energetyczne, certyfikaty
- Urząd Skarbowy w Ostrołęce - kontakt, godziny, sprawy online i zasięg terytorialny
