DKF Rejs pokazuje „Wesele” Andrzeja Wajdy z gościem Karolem Szafrańcem

Na ekran wraca film, który wielu osobom kojarzy się z jednym z najważniejszych spotkań polskiego kina z polską literaturą DKF Rejs zaprasza na specjalny pokaz „Wesela” Andrzeja Wajdy, a po seansie o filmie opowie krytyk filmowy i muzyczny Karol Szafraniec. To jeden z tych wieczorów, na które naprawdę warto wybrać się, jeśli lubisz kino z rozmachem, symbole i filmy, które zostają w głowie na dłużej.
Szczegóły pokazu „Wesela” w DKF Rejs
Kiedy: 13 kwietnia 2026 (poniedziałek), godz. 20:30–22:15
Gdzie: ul. Inwalidów Wojennych 23, 07-410 Ostrołęka
Organizator: DKF Rejs
Bilety i wejściówki:
- bilet szkolny: 15 zł
- karnet upoważnia do wejścia na wszystkie regularne płatne pokazy DKF i daje pierwszeństwo wstępu na pokazy specjalne
- bilety są dostępne online oraz w kasie kina Jantar od godz. 15:00
Dlaczego „Wesele” wciąż robi wrażenie?
„Wesele” z 1972 roku to jedna z najbardziej znanych adaptacji polskiej klasyki — Andrzej Wajda przeniósł dramat Stanisława Wyspiańskiego do kina w sposób, który do dziś zachwyca obrazem, rytmem i atmosferą Na ekranie pojawiają się m.in. Daniel Olbrychski, Ewa Ziętek, Andrzej Łapicki, Wojciech Pszoniak, Marek Walczewski i Franciszek Pieczka, a za zdjęcia odpowiadał Witold Sobociński.
To film pełen symboli, muzyki i mocnych wizualnych pomysłów, ale też opowieść o polskiej pamięci, wspólnocie i sporach, które brzmią zaskakująco aktualnie. Produkcja zdobyła Srebrną Muszlę na MFF w San Sebastián.
Co jeszcze warto wiedzieć o tym pokazie?
Wieczór należy do cyklu „Klasyka kina” i jest częścią przeglądu „Wajda: re-wizje”, przygotowanego z okazji 100. rocznicy urodzin reżysera. To druga odsłona całej serii, więc dla osób śledzących ten program to kolejny ważny punkt w kalendarzu. Karol Szafraniec po seansie może dorzucić kilka spojrzeń, które pomagają zobaczyć „Wesele” nie tylko jako szkolną lekturę, ale jako żywe, filmowe doświadczenie.
Ostatnie Artykuły

Ostrołęccy policjanci wskazują prosty nawyk, który uspokaja drogę

Komenda w Ostrołęce otwiera zapisy - miejsca rozdadzą w losowaniu

Patrole zamiast pościgu - policja pilnowała marszu dla autyzmu w Ostrołęce

Dom w budowie staje się łatwym celem - policja ostrzega przed stratami

Nowe prezenty wjeżdżają na chodniki - policja ostrzega rodziców

Kurpie pod lupą badacza - Braun przyjedzie z książką o tożsamości regionu

Piłkarski weekend na obiektach MOSiR z meczami Narwi i młodzieży

Urząd Miasta w Ostrołęce skraca pracę przed Wielkim Piątkiem

Prawie 3 promile i drzewo na trasie - ten rajd mógł skończyć się tragedią

W Łysych młodzież sprawdzała, jak żywność trafia od pola do stołu

Goworowo ma nową szefową - ostrołęcka komenda wykonała ważny ruch

Jedno kliknięcie i dwa przelewy zniknęły - Ostrołęka znów na celowniku oszustów

Spacer pod mostem skończył się dla nastolatków sprawą w sądzie rodzinnym

