W życiu często zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebujemy większego zastrzyku gotówki na niezaplanowane z góry wydatki. Większość osób żyjących w Polce nie jest w stanie z miesięcznej wypłaty odłożyć sumy na wakacje dla całej rodziny, kupno nowej pralki czy lodówki, lub też zakup prezentów z okazji Bożego Narodzenia. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest pożyczka gotówkowa, którą można otrzymać na dowolny cel. Gdzie najlepiej ubiegać się o taką zapomogę?

Bank nie zawsze lepszy

Pierwszym miejscem, do którego się kierujemy w takiej sytuacji jest bank, w końcu zajmuje się on udzielaniem kredytów. Niestety, otrzymanie pożyczki w takim miejscu nie zawsze jest pewne. Odkąd w 2008 roku nastał kryzys finansowy, banki zwiększyły wymagania w stosunku do kredytobiorców i wiele osób nie może skorzystać z ich ofert. Polacy najbardziej potrzebujący, uzyskujący niskie pensje, mają często zaciągnięte już inne zobowiązania, niekiedy też mają problemy z windykacją komornicza. Tacy klienci nie mają szans na pomoc banku, na szczęście istnieją też instytucje parabankowe, oferujące pożyczki krótkoterminowe. Parabanki mają bardzo niewielkie wymagania, nie sprawdzają historii kredytowej w BIKu, przez co również osoby gorzej zarabiające maja szansę na pomoc. Nie trzeba też mieć stałego zatrudnienia z tytułu umowy o pracę, akceptowane są też inne formy uzyskiwania dochodu. Mało tego, niektóre parabanki przygotowały też specjalna ofertę dla osób młodych, które ukończyły 18 lat, jednak jeszcze nie pracują. W ich przypadku wymagane będzie jednak poręczenie żyrata, na przykład jednego z rodziców.

Chwilówki - dobry sposób na zastrzyk gotówki

Minimum formalności

W Polsce funkcjonuje wiele parabanków, dlatego wybór konkretnej placówki może być utrudniony. Dlatego najlepiej będzie poszukać w sieci rankingu, który prezentuje ofertę różnych firm. Należy jednak zwrócić uwagę na to, kto jest autorem zestawienia. Często bowiem jest ono tworzone przez same parabanki, które oczywiście promują własną ofertę. Na szczęście w sieci nie brak rankingów przygotowanych przez użytkowników, którzy opisują własne doświadczenia z konkretnymi placówkami. Należy wybrać parabank, który posiada oddział w naszej miejscowości, trzeba będzie odwiedzić stacjonarny oddział. Warunkiem udzielenia pożyczki krótkoterminowej jest wypełnienie i wysłanie wniosku. Do jego sporządzenia będzie potrzebny dowód osobisty, należy też określić kwotę pożyczki. Wniosek można składać za pośrednictwem strony internetowej parabanku, infolinii lub bezpośrednio w oddziale placówki. Na weryfikację poczekamy zaledwie 15 minut, kiedy odpowiedź będzie pozytywna, możemy udać się na podpisanie umowy do placówki. Pieniądze otrzymamy jeszcze tego samego dnia, na miejscu gotówką, lub też przelewem na konto bankowe.

Wybierając kwotę pożyczki należy obiektywnie ocenić nasze możliwości finansowe, zapomogę trzeba będzie bowiem spłacić, wraz z odsetkami. W przypadku nieterminowej wpłaty pożyczki możemy się narazić na bardzo duże kary, parabanki oferują bowiem wyższe oprocentowanie, ze względu na ryzyko.

Informacje dodatkowe

Zobacz, jakie pożyczki krótkoterminowe znajdziesz na stronie https://centrumpozyczek24h.pl/ - sprawdź więcej