Mazowiecka Policja rozpoczyna akcję Wszystkich Świętych 2025 na cmentarzach i drogach

Funkcjonariusze będą kierować ruchem przy nekropoliach i w rejonach o największym natężeniu. Ich gesty mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną.
Mazowiecka Policja uruchamia akcję „Wszystkich Świętych 2025”. Funkcjonariusze będą obecni zarówno w rejonach cmentarzy, jak i na drogach prowadzących do nekropolii.
Policjanci będą kierować ruchem tam, gdzie spodziewane jest największe natężenie pojazdów i pieszych. Ich polecenia i gesty obowiązują kierowców niezależnie od ustawionych znaków czy świateł – zgodnie z komunikatem służb, gesty mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną.
Służby przypominają znaczenie podstawowych sygnałów stosowanych przez osoby kierujące ruchem. Postawa bokiem do nadjeżdżających pojazdów oznacza zezwolenie na wjazd na skrzyżowanie lub dalszy odcinek drogi. Postawa przodem lub tyłem do nadjeżdżających pojazdów oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie lub dalszy odcinek drogi. Podniesienie ręki do góry przez osobę kierującą ruchem oznacza, że za chwilę nastąpi zmiana sygnału i uczestnicy ruchu powinni przygotować się do zatrzymania lub ruszenia.
Mazowiecka Policja apeluje o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy. Przestrzeganie poleceń ma na celu zapewnienie płynności ruchu i bezpieczeństwa osób odwiedzających groby oraz kierujących pojazdami.
na podstawie: Policja Ostrołęka.
Ostatnie Artykuły

Mundur to zaufanie i odpowiedzialność. Policjanci odebrali nagrody

Sala gimnastyczna SP nr 6 przejdzie gruntowną modernizację. Zyska nie tylko parkiet

Tonda Kinoko w Ostrołęce - grafika, materia i dialog z nieobecnym

Seniorzy z Ostrołęki stracili 91 tysięcy. Oszuści udawali bankierów

Szermierka za darmo w Ostrołęce. Wakacyjne treningi czekają na chętnych

Syreny zabrzmią w Ostrołęce dwa razy. Jedna minuta będzie symbolem

Koniec oczekiwania. Przy ulicy Witosa rusza budowa stadionu

Marcin Grabowski czyta w Ostrołęce - biblioteka zaprasza rodziny

81-latka z Ostrołęki straciła 25 tys. zł. Fałszywa inwestycja zamiast zysku

Policyjny dron obserwował przejazdy w Ostrołęce. 43 kierowców ukaranych

Kurpiowska bibuła i palmy sięgające kilku metrów. Spotkanie w Ostrołęce

Cztery gminy przy jednym stole. W Żochach spotkali się uczestnicy wydarzenia

Bursztynowy pomysł na sobotę. Biblioteka zaprasza do tworzenia biżuterii

Dwie osoby, jedna konsola i walka o zwycięstwo w EA Sports FC
Przydatne dane teleadresowe
- Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce - kontakt, oddziały, rejestracja
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce - usługi, programy i wsparcie dla mieszkańców
- Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce - bilety, godziny, wystawy i oddział w Kadzidle
- Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny w Warszawie Oddział w Ostrołęce - kontakt, procedura adopcyjna i dokumenty
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Ostrołęce - kontakt, dokumenty, orzeczenia
- Nadleśnictwo Ostrołęka - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zgłaszanie pożarów
