Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

0 osób zabitych, 0 - osób rannych, 0 wypadków drogowych – tak w skrócie możemy podsumować policyjne działania prowadzone przez ostrołęckich policjantów podczas długiego weekendu. Dziękujemy wszystkim odpowiedzialnym kierowcom jak i pieszym za dostosowanie się do licznych apeli dotyczących ostrożności.

Od początku długiego weekendu na drogi naszego miasta i powiatu skierowana była zwiększona liczba policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem zarówno na głównych trasach, ale także na drogach lokalnych. Do działań policjanci wykorzystywali laserowe mierniki prędkości, videorejstratory oraz policyjne motocykle.

Na podkreślenie wskazują bardzo dobre efekty tych działań, które są najlepsze od wielu lat. Podczas minionego długiego weekendu nie zanotowano żadnego wypadku drogowego, w którym osoba zostałaby ranna lub zabita. Doszło jedynie do kilku stłuczek oraz zdarzeń z dziką zwierzyną leśną.

Dużo pracy mieli także policjanci z ostrołęckiego wydziały patrolowego, którzy podjęli ponad 100 interwencji domowych. Związane one były głównie z konfliktami rodzinnymi zaistniałymi pod wpływem alkoholu.    

Jeszcze raz dziękujemy naszym mieszkańcom za odpowiedzialność podczas długiego weekendu i dostosowanie się do apeli dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa.


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka