Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański składa serdeczne podziękowania dla mediów oraz świadka, dzięki którym zaginiony dziś około godziny 13:40 chłopiec w wieku 9 lat został odnaleziony. Po odnalezieniu przewieziono go do ostrołęckiej komendy, w chwili obecnej znajduje się w specjalnie przygotowanym dla dzieci tzw. niebieskim pokoju. Został otoczony opieką przez funkcjonariuszy, którzy zapewnili mu posiłek i po badaniach lekarskich zostanie przekazany pod opiekę opiekunowi prawnemu.

Od pierwszych sekund po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu w działania zaangażowali się policjanci ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy. W trosce o chłopca Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański ogłosił alarm całej jednostki, dzięki któremu już po kilkunastu minutach od zgłoszenia kilkudziesięciu policjantów zaangażowało się w poszukiwania, przeczesywali oni pobliskie rejony oraz blokowiska.

Duże podziękowania należą się lokalnym mediom, które we wzorowy sposób odpowiedziały na komunikat oficera prasowego o zaginięciu. Dosłownie po 3 minutach umieściły one na swoich stronach zdjęcie zaginionego wraz rysopisem. I to właśnie dzięki błyskawicznej reakcji mediów na komunikat prasowy ostrołęckiej komendy oraz świadkowi, który przeczytał informację o zaginięciu i zawiadomił policję o miejscu przebywania  możliwe było szybkie odnalezienie całego i zdrowego chłopca pod jednym z bloków przy ul. Modrzejewskiej w Ostrołęce.

Dlatego jeszcze raz bardzo dziękujemy mediom oraz świadkowi za tak duże zaangażowanie w poszukiwania chłopca. W tej chwili 9 latek przebywa w specjalnie przygotowanym dla dzieci ,,niebieskim pokoju”. Policjanci  zaopiekowali się nim , zapewnili mu ciepły napój oraz posiłek. Po przeprowadzonych badaniach lekarskich zostanie on przekazany pod opiekę opiekunowi prawnemu.

asp. Tomasz Żerański

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.