Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Do wakacji pozostało jeszcze blisko trzy tygodnie, ale policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji od dłuższego już czasu przygotowują dzieci i młodzież z terenu Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego do tego, aby wakacje były bezpieczne. Tematami przewodnimi spotkań jest bezpieczeństwo nad wodą i w ruchu drogowym. W tym wyjątkowym dla uczniów czasie ważne jest, aby również rodzice rozmawiali ze swoimi pociechami na temat powyższych zagrożeń. Dziś w ostrołęckiej "Kultowni" odbyło się kolejne z cyklu spotkań przygotowujące uczniów na ten upragniony przez nich czas.

Policyjni profilaktycy goszczą dzisiaj w ostrołęckiej "Kultowni", gdzie przeprowadzają działania profilaktyczne wspólnie z Grupą Ratownicza Nadzieja i WOPR.

 

Działania te ukierunkowane są na bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku, tj. bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w internecie, bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, w miejscu wypoczynku i nad wodą.

 

Dzieciaki wzięły udział w konkursach zorganizowanych przez "Kultownię", skorzystały z symulatora jazdy motorowerem, obejrzały policyjny sprzęt, filmy profilaktyczne, przypomniały sobie zasady udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania nad wodą. Dzieci mogły spróbować swoich sił w sposób całkowicie bezpieczny jazdy na motorowerze, który jest na wyposażeniu ostrołęckich policjantów. Jest na nim możliwość jazdy zarówno ze skrzynia automatyczną, jak i manualną, w słoneczny dzień, deszcz, czy mgłę.  Dzięki grupie ratowniczej ,,Nadzieja” każdy z uczestników pikniku na profesjonalnym manekinie mógł spróbować udzielania pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Poruszano także zagadnienia związane z zagrożeniami w internecie, a także wskazano sposoby na ich uniknięcie.

 

Cała akcja miała jeden cel, mianowicie przygotowanie uczniów do tego, aby nachodzące wakacje były dla nich bezpieczne.