Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

asp. Mariusz Brym, który na co dzień pełni służbę w ostrołęckim rewirze dzielnicowych po raz kolejny pokazał, że policjantem się jest 24 - godziny na dobę. Policjant poza godzinami służby odnalazł zaginioną blisko 80 - letnią mieszkankę naszego powiatu, która od kilkunastu godzin była poszukiwana przez policjantów, strażaków oraz wolontariuszy z grupy ratowniczej ,,Nadzieja". Seniorka została odnaleziona w lesie prawie 10 kilometrów od swojego miejsca zamieszkania, już na terenie innego powiatu.

W sobotę około godziny 20:00 na stanowisko kierowania ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące zaginięcia kobiety w podeszłym wieku. Według  zgłaszających blisko 80 - letnia kobieta wyszła z domu znajdującego się na terenie gm. Olszewo - Borki około godziny 10:00 i do chwili obecnej do niego nie powróciła. Zaniepokojeni członkowie rodziny przekazali także, że kobieta ma problemy zdrowotne i ze względu na swój stan zdrowia mogła stracić orientację w terenie.

Natychmiast po przyjęciu zgłoszenia w poszukiwania włączyli się policjanci z Ostrołęki, Strażacy oraz wolontariusze z grupy ratowniczej ,,Nadzieja”, którzy ,,krok po kroku” przeczesywali okoliczne lasy. Wielu z nich zostało także po służbie, aby dalej uczestniczyć w poszukiwaniu zaginionej.

 

Informacja została także przekazana wszystkim policyjnym patrolom na terenie miasta, powiatu, ale także tych policjantów, którzy w tym czasie mieli wolne.

Szczęśliwy finał poszukiwań został ,,napisany” przez dzielnicowego z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych. Jego spostrzegawczość pozwoliła na odnalezienie zaginionej 80 - latki.  Funkcjonariusz odnalazł w lesie na terenie powiatu makowskiego w rejonie miejscowości Młynarze. Seniorka była wyczerpana i zdezorientowana. Nie była wstanie sama wrócić do domu. Dzięki czujności policjanta mogła po przebadaniu ją prze załogę karetki pogotowia wrócić bezpiecznie do domu.

asp. Mariusz Brym w policji służbę pełni od 13 lat, w większości z wydziale prewencji. Od 6 lat jest dzielnicowym osiedla centrum. Swoją postawą udowodnił, że służba policjanta tak naprawdę nigdy się nie kończy.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka