Mieszkanka naszego miasta straciła ponad 1000 złotych podczas internetowych zakupów. Kobieta kupiła na portalu aukcyjnym ekspres ciśnieniowy, jednak nie otrzymała zamówionego przedmiotu. Pamiętajmy o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania podczas dokonywania tego rodzaju transakcji.

W minioną sobotę dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce został powiadomiony o oszustwie internetowym przez 40 – letnią mieszkankę naszego powiatu.

 

Zgłaszająca oświadczyła, że 25 sierpnia bieżącego roku za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych kupiła ekspres ciśnieniowy do kawy. Przedmiot wystawiony był do sprzedaży za kwotę 1095 złotych.

 Za dokonany zakup tego samego dnia wykonała przelew na wskazaną przez sprzedającego kwotę, jednak do chwili obecnej nie otrzymała zamówionego towaru, ani też zwrotu gotówki.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

Jeśli chodzi o zakupy ,, w sieci”, to zawsze powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zwracajmy też uwagę, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zadzwonić do takiego sklepu. Podczas tego rodzaju zakupów najbezpieczniejszą forma płatności będzie ,,za pobraniem”.  Znajdując, nawet znaną nam dobrze firmę sprawdźmy dokładnie jej dane, czy np. numer nip, czy numer konta na które mamy przelać gotówkę jest taki sam, jak na oficjalnej stronie danej firmy. Często oszuści podszywają się pod znane marki, czy witryny zmieniając jednak np. numer konta na które ma być przelana gotówka.

 

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołeka