Szybka reakcja policjantów z ostrołęckiego wydziału patrolowego pozwoliła na zatrzymanie 39 – letniego ostrołęczanina, który groził nożem mężczyźnie i jego żonie będącym na spacerze z 2 letnim dzieckiem. Przy agresorze policjanci znaleźli nóż kuchenny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mundurowi po obezwładnieniu 39 – latka osadzili go w policyjnym areszcie.

Zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji wpłynęło do dyżurnego ostrołęckich policjantów w piątek kilkanaście minut po godzinie 11:00, miało do niego dojść na jednej z ulic naszego miasta. Zgłaszający poinformował, że gdy przebywał na spacerze z żoną i 2 – letnim dzieckiem zaatakował go mężczyzna, który najpierw uderzył go pięścią w twarz a następnie groził mu oraz jego zonie nożem. Zgłaszający podał rysopis sprawcy.

Po chwili na miejscu byli już policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego, którzy nieopodal zatrzymali odpowiadającego rysopisowi mężczyznę.

Po sprawdzeniu go przez policjantów pod kątem posiadania niebezpiecznych przedmiotów okazało się, że w kieszeni spodni ma on nóż kuchenny. Przedmiot został zabezpieczony przez mundurowych. Agresorem okazał się być 39 – letni mieszkaniec Ostrołęki. Został on przewieziony do ostrołęckiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie to szybka reakcja policjantów. W przypadku zagrożenia nie bagatelizujmy sprawy i poinformujmy odpowiednie służby. Policjanci przyjadą na miejsce i udzielą nam potrzebnej pomocy.

 

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka