Ostrołęccy policjanci wielokrotnie apelują do kierowców o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń jak i warunków ruchu, które w obecnych warunkach atmosferycznych dodatkowo wymuszają na nas ostrożną jazdę. A o tym, że pośpiech za kierownicą nie jest wskazany, przekonał się mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna jadąc dziś rano przez teren zabudowany prawie trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Zostały mu zatrzymane prawo jazdy, które posiadał na niemal wszystkie kategorie pojazdów. Dodatkowo nałożono na niego wysoki mandat i 10 punktów karnych. To kolejne działania policjantów z ostrołęckiej grupy ,,SPEED” ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu.

Dziś rano, podczas pełnionej w Chudku służby, mundurowi zauważyli amatora szybkiej jazdy. Kiedy dokonali pomiaru prędkości okazało się, że auto było rozpędzone do 134 km/h, czyli o 84 za szybko. Brawurowym kierującym okazał się 32 letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna za tak znaczne przekroczenie prędkości został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy, które posiadał na niemal wszystkie kategorie pojazdów na 3 miesiące.

W ostatnim czasie mundurowi z ostrołęckiej drogówki otrzymali kilka zgłoszeń na ten pojazd właśnie dotyczących brawurowej jazdy. Mężczyzna dzięki swojemu postępowaniu pozbawił się prawa jazdy, w przypadku złamania tej decyzji okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeżeli po raz kolejny recydywista zostanie złapany za kółkiem, straci automatycznie uprawnienia.

Z policyjnych analiz wynika, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą sami sprawcy. W wielu wypadkach ofiarami są inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest uświadomienie wszystkim, którzy wsiadają za kierownicę, że wolniej znaczy bezpieczniej!

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni zupełnie niewinni uczestnicy ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka