Szybkie, ale przede wszystkim skuteczne działania ostrołęckich policjantów pozwoliły na zatrzymanie 33 – letniego mężczyzny, który w poniedziałek z pozostawionego płaszcza w jednej z przychodni lekarskich ukradł portfel, m.in. wraz z dokumentami i kartami płatniczymi. Po kradzieży posłużył się skradzioną kartą i dokonał kilku transakcji w sklepie. Mężczyzna został zatrzymany dziś na terenie jednej ze stacji paliw w Ostrołęce.

W poniedziałek o godzinie 14:30 do dyżurnego ostrołęckich policjantów zgłosił się 66 – letni mieszkaniec naszego powiatu i oświadczył, że z kieszeni jego płaszcza pozostawionego na korytarzu przychodni lekarskiej skradziono mu portfel, w którym znajdowały się jego dokumenty tożsamości oraz karty płatnicze.

Ponadto zgłaszający poinformował, że za pomocą skradzionej karty bankomatowej sprawca sześciokrotnie zrobił zakupy.

Po otrzymaniu zgłoszenia ostrołęccy policjanci od razu przystąpili do działania. Już po dwóch godzinach sprawca tego przestępstwa został ustalony. Funkcjonariusze ustalili także, że mężczyzna przebywa na terenie Ostrołęki, jego zatrzymanie było kwestią czasu.

Dziś o godzinie 3 w nocy podejrzewany o kradzież mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z ostrołęckiego wydziału patrolowego, okazał się 33 – latek z Ostrołęki.

 Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś będą z nim wykonywane dalsze czynności.

To kolejne działania ostrołęckich policjantów, dzięki którym podejrzani o popełnienie przestępstwa nie unikną odpowiedzialności karanej.

 

podkom. Tomasz Żerański