Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym potwierdzeniem tych słów jest postawa ostrołęckiego funkcjonariusza, dla którego również w czasie wolnym najważniejsze jest bezpieczeństwo innych. Dokonał on zatrzymania nietrzeźwego kierującego, który miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

W minioną niedzielę 21 czerwca rano policjant z posterunku w Łysych, po zakończonej służbie zauważył mężczyznę, który usiłował wyjechać ze stacji paliw ciągnikiem ursusem. Jego zachowanie wzbudziło czujność funkcjonariusza. Bez wahania zatrzymał pojazd, zabrał kierującemu kluczyki, poinformował ostrołęckiego dyżurnego oraz nadzorował mężczyznę aż do przyjazdu patrolu.

Kierującym ciągnikiem okazał się 71-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Badanie alkomatem pokazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy.

Szybka i zdecydowana reakcja policjanta pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierującego z drogi, a tym samym na uniknięcie tragedii, jaka mogła się wydarzyć.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Autor: mł. asp. Aneta Waracka