Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Dobre rozpoznanie terenu – to ważny i bardzo przydatny element, który w policyjnej pracy pomaga zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku poszukiwanego 42 – latka, który wczoraj dzięki skutecznym działaniom policjantów z posterunku policji w Łysych nie uniknie odpowiedzialności karnej. Mężczyzna został doprowadzony do Zakładu Karnego.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują policjanci jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych.

Poszukiwani rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

Wczoraj policjanci z Łysych poprzez dobre rozpoznanie rejonu służbowego ustalili miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania.

Do zatrzymania doszło o godzinie 13:30 na terenie gminy Łyse. 42 - letni mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Po wykonaniu niezbędnych czynności poszukiwany został doprowadzony do zakładu karnego.

Po raz kolejny duże zaangażowanie ostrołęckich policjantów spowodowało, że osoby poszukiwane nie unikną odpowiedzialności karnej.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka