Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce udaremnili jazdę kolejnemu bezmyślnemu kierowcy, który na drodze krajowej K - 61 zdecydował się na ,,jazdę” mając w organizmie prawie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i w najbliższym czasie będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem za które grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.

Dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych jest sprawą priorytetową. Stąd też liczne w tym zakresie działania funkcjonariuszy, m.in. z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego.

Wczoraj w południe funkcjonariusze z tego wydziału dbali o bezpieczeństwo na trasie krajowej K – 61. W pewnym momencie uwagę ich przykuł osobowy mercedes, który poruszał się w sposób wskazujący, że za kierownicą może znajdować się pijany kierowca. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli na ul. I AWP w Ostrołęce.

Kontrola kierowcy, 47 - letniego mieszkańca naszego powiatu potwierdziła tylko te podejrzenia.

Alkomat wykazał w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Ponadto poza utratą uprawnień do kierowania nieodpowiedzialny mężczyzna będzie niebawem odpowiadał za popełnione przestępstwo przed sądem.

 

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka