Policja Ostrołęka: Nie musisz przychodzić osobiście do komendy. Zgłoś sprawę na KMZB
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nowoczesna platforma wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Zgłoszenie lokalnego problemu związanego z bezpieczeństwem jeszcze nigdy nie było takie proste. Działa z dowolnego urządzenia z przeglądarką i dostępem do Internetu. Wystarczy kilka kliknięć i można zgłosić problem niewłaściwego parkowania, aktów wandalizmu, niszczenia zieleni, przekraczania prędkości, złej infrastruktury oraz wiele innych. W dobie panującej epidemii, lepiej pozostać w domu i zgłoszenie wysłać przez KMZB.
W obecnie panującej sytuacji, należy maksymalnie ograniczać wyjścia z domu. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kontakt z Policją jest maksymalnie uproszczony. Wystarczy dowolne urządzenie z przeglądarką i dostępem do Internetu. Może to być smartfon, tablet, komputer. Nie trzeba zakładać konta, ani nigdzie się logować. Zgłoszenie można wysłać anonimowo i bardzo szybko.
Jak nanieść zgłoszenie?
Wystarczy wejść na stronę
Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Po załadowaniu się strony zobaczymy mapę Polski. Musimy tylko kliknąć plusik w prawym dolnym rogu i wyświetlony zostanie katalog spraw, które można zgłaszać za pomocą platformy. Należą do nich między innymi: akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa, przekraczanie dozwolonej prędkości, grupowanie się małoletnich oraz inne kategorie (łącznie 26). Można dodać samo zgłoszenie, ale policjanci zachęcają do tego, aby opisać krótko występujący problem. Opis tekstowy może pomóc w rozpoznaniu sprawy. Opcjonalnie można również dołączyć plik w postaci zdjęcia lub krótkiego filmu.
Co się później dzieje z moim zgłoszeniem?
Teraz jest czas, w którym policjanci weryfikują zgłoszenie. Trafia ono do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Sprawą zajmą się policjanci, którzy obsługują dany rejon. To lokalni policjanci najlepiej znają teren i bolączki konkretnych osiedli. Zgłoszenie sprawdzą funkcjonariusze służby patrolowej albo dzielnicowi. Na miejscu zweryfikują prawdziwość zgłoszenia i jeśli potwierdzą występowanie zagrożenia zmienią jego status na potwierdzone”. Wówczas kolor naszego zgłoszenia na mapie zmieni się na czerwony. Od tego momentu policjanci rozpoczną czynności, które będą zmierzały do wyeliminowania zagrożenia. Podjęte działania będą zależeć od konkretnej sytuacji. Jeśli na przykład mamy do czynienia z przekraczaniem prędkości, na miejscu pojawiają się policjanci ostrołęckiej drogówki w tym mazowieckiej grupy SPEED z miernikami prędkości i wideorejestratorami. Będą dyscyplinować kierujących, którzy w tym miejscu mają zbyt ciężką nogę. Sam widok patrolu działa na większość uspokajająco” i auta wyraźnie zwalniają. Policjanci mogą też wdrożyć działania polegające na wnioskach o zmianę oznakowania lub o instalację progów zwalniających. Wszystkie decyzje poparte są doświadczeniem mundurowych i podejmowane są po gruntownym zbadaniu danego problemu.
W przypadku pilnych interwencji należy zgłaszać się do dyżurnych danej jednostki
podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce,
mazowiecka.policja.gov.pl/wos/aktualnosci/47937,Nie-musisz-przychodzic-osobiscie-do-komendy-Zglos-sprawe-na-KMZB.html
Ostatnie Artykuły

Mundur i przysięga na Fortach Bema - Ostrołęka ruszyła w stronę służby

OCK trzyma wakacyjny rytm - od plastyki po kino i seniorów

Biały Kruk wraca po raz trzeci - Mazowsze szuka mocnych tekstów

Młodzi poeci z Ostrołęki pokazali siłę wersów i emocji

Dzieci pokazały swoje biblioteki marzeń - w Surowem padły ciekawe pomysły

Napad na torebkę w Ostrołęce - policjantki ćwiczyły obronę przed atakiem

0,7 promila za kierownicą - patrol z Kadzidła zatrzymał volkswagena

Ani jednej usterki w 12 autokarach - ostrołęcka drogówka sprawdza wyjazdy

Mazowsze pod lupą drogówki. W jeden dzień ruszą wzmożone pomiary prędkości

Bieg w Lipnikach ściągnął biegaczy z wielu stron kraju. Na trasie było blisko 300 osób

Znała ten numer z ostrzeżeń, a i tak oddała 70 tysięcy złotych w Ostrołęce

Imieniny Wiktora na Fortach Bema - literacki piknik z letnim finałem

Bajki dla dorosłych wracają - OUTW szykuje przewrotny wieczór w OCK

W Ostrołęce ponad 120 uczniów na policyjnym torze - większość zaliczyłaby test
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska Policji w Ostrołęce - kontakt, wydziały, komisariaty
- Zarząd Zlewni w Ostrołęce - kontakt, godziny, pozwolenia wodnoprawne
- ENERGA Elektrownie Ostrołęka - kontakt, adres i dokumentacja medyczna
- Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce - kontakt, godziny przyjęć, zawiadomienie o przestępstwie
- Ostrołęckie Centrum Kultury - kontakt, oddziały, zajęcia i bilety
