Policja Ostrołęka: Pomocna dłoń policjantów z Ostrołęki oraz osoby postronnej skierowana do Seniora
Po raz kolejny ostrołęccy policjanci razem z mieszkańcami udowodnili, że zawsze można na nich liczyć w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Dzięki ich szybkiej reakcji 78 - letni mieszkaniec naszego powiatu, który był zagrożony wychłodzeniem organizmu został bezpiecznie przetransportowany do domu i przekazany pod opiekę rodzinie.
- Na zdjęciu widzimy radiowóz oznakowany stojący przodem na śniegu z otwartymi drzwiami
Z uwagi na panującą aurę ostrołęccy policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu, m.in. parki, tereny ogródków działkowych, rejony dworców oraz pustostany.
Cały czas są także podawane przez policjantów komunikaty prasowe z prośbą do mieszkańców o informację policji i innych instytucji pomocowych w sytuacji zauważenia osób zagrożonych zamarznięciem.
Na taki właśnie apel odpowiedział jeden z naszych mieszkańców, który wczoraj na trasie Ostrołęka - Tobolice zauważył starszego zmarzniętego mężczyznę, który był siny z zimna i potrzebował pomocy. Na zewnątrz panowała temperatura prawie minus 20 stopni Celsjusza. Z uwagi na jego wiek i stan zdrowia kierowca zabrał Seniora do auta i przywiózł do ostrołęckiej komendy.
W ostrołęckiej jednostce natychmiast 77 - latkiem zaopiekowali się policjanci. Po ogrzaniu się mężczyzny w komendzie i udzieleniu mu pomocy funkcjonariusze bezpiecznie przewieźli seniora do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę członkom rodziny.
Pamiętajmy, że każdy z nas mając wiedzę o osobie potrzebującej pomocy, powinien powiadomić właściwe służby, które na pewno nie będą na te informacje obojętne. Aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, niezbędna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Dlatego podkreślamy, jak ważne jest zaangażowanie i informowanie odpowiednich służb o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować dyżurnego, by pomoc ruszyła.
JEDEN TELEFON POTRAFI URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE!
podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce,
mazowiecka.policja.gov.pl/wos/aktualnosci/50003,Pomocna-dlon-policjantow-z-Ostroleki-oraz-osoby-postronnej-skierowana-do-Seniora.html
Ostatnie Artykuły

Mundur i przysięga na Fortach Bema - Ostrołęka ruszyła w stronę służby

OCK trzyma wakacyjny rytm - od plastyki po kino i seniorów

Biały Kruk wraca po raz trzeci - Mazowsze szuka mocnych tekstów

Młodzi poeci z Ostrołęki pokazali siłę wersów i emocji

Dzieci pokazały swoje biblioteki marzeń - w Surowem padły ciekawe pomysły

Napad na torebkę w Ostrołęce - policjantki ćwiczyły obronę przed atakiem

0,7 promila za kierownicą - patrol z Kadzidła zatrzymał volkswagena

Ani jednej usterki w 12 autokarach - ostrołęcka drogówka sprawdza wyjazdy

Mazowsze pod lupą drogówki. W jeden dzień ruszą wzmożone pomiary prędkości

Bieg w Lipnikach ściągnął biegaczy z wielu stron kraju. Na trasie było blisko 300 osób

Znała ten numer z ostrzeżeń, a i tak oddała 70 tysięcy złotych w Ostrołęce

Imieniny Wiktora na Fortach Bema - literacki piknik z letnim finałem

Bajki dla dorosłych wracają - OUTW szykuje przewrotny wieczór w OCK

W Ostrołęce ponad 120 uczniów na policyjnym torze - większość zaliczyłaby test
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska PSP w Ostrołęce - kontakt, godziny, sprawy prewencyjne
- Sąd Rejonowy w Ostrołęce - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- Parafia św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce - msze, kancelaria, kontakt
- Ostrołęckie Centrum Kultury - kontakt, oddziały, zajęcia i bilety
- Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrołęce - kontakt, oferta, kursy
- Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie Delegatura w Ostrołęce - paszporty, zezwolenia dla cudzoziemców, sprawy obywatelskie
