Eko Architektura - czyli droga na szczyt usłana drzewami

Drewniana architektura to historia - dosłownie. Przez bardzo długi okres w dziejach ludzkości to właśnie drewno było głównym budulcem - w zasadzie wszystkiego. A to dzięki swoim wyjątkowym właściwościom - jak przykładowo łatwa obróbka. Dzisiaj jednak niewiele buduje się z drewna, a właściwie czemu? Aby rzucić nieco światła na tę kwestię, zaprosiliśmy dzisiaj do nas Pana Przemysława Balcewicza - dyrektora firmy będącej niekwestionowanym liderem na rynku architektury drewnianej, czyli Eko Architektury.

Panie Przemysławie - jak to się stało, że Eko Architektura stała się numerem jeden w swojej branży?

Cóż - zacznijmy od tego, że jeszcze nie tak dawno byliśmy jedną z niewielu firm działających na rynku. W związku z tym, musieliśmy znaleźć sposoby na przebicie się przez oferty firm oferujących standardowe budowle. Dlaczego nam się to udało? Wynika to z kilku kwestii:

  • Proponujemy naprawdę niskie ceny
  • Zamówienie realizujemy w bardzo krótkim czasie, podobnie jak dostarczenie materiałów
  • Montaż domków z drewna jest tani i szybki
  • Oferujemy szeroki wybór konstrukcji: jak choćby domki ogrodowe, garaże, altany, szopy na narzędzia czy drewniane domki całoroczne
  • Drewniane domki ogrodowe mają naprawdę wiele zastosowań, dzięki czemu docieramy do szerokiego grona odbiorców

Oprócz tego na naszą korzyść przemawia fakt, że wykonujemy dla swoich klientów realizacje indywidualnych projektów. Niemniej jednak - długi staż w branży i fakt, że byliśmy swego rodzaju pionierami spowodowały, że opracowaliśmy mechanizmy i nawiązaliśmy współprace, które pozwalają nam na wyjście do klientów z jedną z najbardziej konkurencyjnych ofert, jakie można sobie wyobrazić.

Teraz wrócę na chwilę do tego, co powiedziałem we wstępie. Mianowicie - dlaczego drewno było kiedyś bardziej powszechne niż teraz?

Cóż, jeśli wyobrazimy sobie realia, w których masowo powstawały drewniane budowle, powinniśmy zrozumieć tę kwestię bez żadnego problemu. Ówcześni ludzie bowiem nie dysponowali odpowiednią wiedzą, narzędziami i doświadczeniem, aby drewno mogło być długotrwałym materiałem budowlanym. W związku z tym w momencie pojawienia się alternatywy w postaci cegły dość szybko zrewolucjonizowała ona architekturę.

Muszę jednak zaznaczyć, że my dzisiaj posiadamy tę wiedzę, narzędzia i doświadczenie, której brakowało naszym przodkom. Dlatego pokuszę się nawet o śmiałe stwierdzenie, że na dzisiejszy dzień architektura drewniana - domki ogrodowe czy dowolne inne budowle - może być i jest trwalsza niż konstrukcje murowane.

Wiedza, narzędzia i doświadczenie - mogę zapytać co konkretnie ma Pan na myśli?

Musi Pan wiedzieć, że istnieje szereg czynników, które wpływają na to czy drewno będzie odpowiednim budulcem dla domu i czy konstrukcja okaże się długotrwała. Zacznijmy jednak od materiału - czyli drewna. Oto warunki, które muszą zostać spełnione, aby po wycince można było tego surowca użyć:

  • Wilgotność drewna powinna mieścić się w przedziale od 14 do 18 procent
  • Musi być to drewno sosnowe lub jodłowe z północnego regionu

Jeśli zaś chodzi o konstrukcję, tych kwestii jest nieco więcej. Mianowicie - do drewnianych elementów musi mieć dostęp powietrze, aby umożliwić wietrzenie. Nie można dopuszczać do powstawania kondensatu. Wystające elementy należy montować tak, aby woda nie osadzała się na nich. Po zakończeniu montażu musimy również odpowiednio zaimpregnować i pomalować drewno. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć o budowli, że jest ona jak najbardziej trwała. Jeśli którykolwiek z czynników zostanie pominięty - ucierpi na tym jakość konstrukcji.

Nasze garaże drewniane są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

strona: https://chaletpro.fr/Produits/garages-et-carports