Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Dietetyk online - oto 5 powodów, dlaczego warto skorzystać z personalizowanej diety przez  internet

To jest właśnie to! - myślisz, patrząc na te cudowne metamorfozy gwiazd. Metamorfozy, które często nie są jedynie wynikiem jakiejś wyjątkowo silnej woli, lecz współpracy z osobistym dietetykiem i trenerem. Tymczasem osobisty dietetyk online to dzisiaj przywilej nie tylko gwiazd.

1. Wsparcie wirtualnego dietetyka da Ci impuls

Usługa wirtualnego dietetyka to nie tylko konsultacja dietetyczna online (w ramach której otrzymujesz indywidualny plan diety i treningu), ale także plan, wsparcie i motywacja. Internetowy dietetyk Michał Wrzosek absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i doktorant na SGGW pisze: Od samego początku warto jasno określić, jakie tempo spadku masy ciała lub centymetrów (najlepiej obydwu parametrów) przewidujemy, co zrobimy, kiedy redukcja zostanie zahamowana i jakie ewentualne nagrody sprezentujemy sobie po osiąganiu kolejnych celów. Wszystkie te zabiegi będą naszym fundamentem motywacji, która podczas redukcji jest bardzo potrzebna. Dyplomowany dietetyk przez internet dodaje też: Aby zacząć dietę i regularne treningi, potrzebny jest silniejszy impuls. Formułuje cele, bazując na biznesowym modelu SMART: S (cel sprecyzowany – np. schudnę 3 kg w ciągu 3 miesięcy), M (cel mierzalny – np. do końca kwietnia unormuje stężenie cholesterolu całkowitego), A (cel atrakcyjny – np. przez dwa miesiące będę jeść 4 zbilansowane posiłki, żeby zacząć czuć się dobrze w swoim ciele), R (cel realny – czyli odpada 30 kg w miesiąc) i T (cel określony w czasie – czyli nie od jutra, lecz od dzisiaj)

2. Dietetyk online wyprzedzi Twoją tęsknotę

Indywidualna konsultacja oznacza pogłębiony kontakt z dietetykiem. Pogłębiony i inteligentny. Na przykład kiedy nabierzesz ochoty na kawałek pizzy – Twój dietetyk Ci napisze: spokojnie, zamów pizzę, ale następnego dnia wróć do swojej diety. I doda, że problemem nie jest zjedzenie pizzy, lecz porzucenie diety z tego powodu. Oraz że zakazując sobie danej potrawy jeszcze bardziej nabierasz na nią ochoty – więc warto (inteligentnie) wyprzedzić tęsknotę. Te umiejętności u dietetyka są pożądane wśród klientów, właśnie dlatego warto zaufać sprawdzonym ekspertom takim jak Michał Wrzosek.

3. Spersonalizowane porady dietetyka online uchronią Cię przed głodem

Spersonalizowana dieta oznacza koniec głodzenia się. Głównie dzięki temu, że im więcej ktoś wie o Tobie, tym lepiej wyliczy Twój deficyt kaloryczny. Deficyt oblicza się - odejmując od całkowitego zapotrzebowania kalorycznego 10-15%. Niedobór kalorii ma fundamentalne znaczenie w diecie, bo Twój organizm, aby go uzupełnić, pobierze energię z tkanki tłuszczowej. Poza tym – znając swój dzienny limit kalorii, możesz w jego ramach pozwolić sobie na okolicznościowe odstępstwa od diety.

4. Jesz to, co lubisz

Spersonalizowana dieta bierze poprawkę na specyficzność Ciebie jako klienta. Na to, jak reagujesz na daną potrawę – w zespole jelita wrażliwego robicie testy na osobistą tolerancję na różne produkty. Twój doradca zapyta też o to, jakie lubisz potrawy – słodkie czy słone. Naleśniki czy kluski. A Ty spytasz - co z  kremówkami? Mądry dietetyk zastąpi zwykłe (lecz bogate w trans tłuszcze) masło masłem z awokado. Ulubione lody jagodowe - jagodowym sorbetem. A naleśniki pszenne z dżemem truskawkowym i pełnotłustym twarogiem ze śmietanką – naleśnikami z mąki orkiszowej z truskawkami i chudym twarogiem. 

5. Spersonalizowane dieta nie jest nudna

Indywidualnie opracowane porady dietetyka przez internet bazują na intuicji. A intuicja dietetyczna podpowiada, że dietę najczęściej porzucamy z powodu nudy. Nudy indolentnej. Znasz ją z internetu lub z kolorowych gazet - dwutygodniowa dieta jajeczna. Dieta ryżowa. Makaronowa. Kopenhaska. Befsztyk na lunch. Befsztyk na obiad. Befsztyk na kolację. A dla urozmaicenia liść sałaty. Tymczasem jak czytamy na stronie https://centrumrespo.pl/dieta-online/ zbilansowana, zróżnicowana dieta daje skuteczniejsze efekty oraz stymuluje konsekwencję.