Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Dziś na ‘’ naszych” drogach doszło do kolejnego zdarzenia tylko tej doby, którego przyczyną było niezachowanie bezpiecznego odstępu między pojazdami. Na szczęście zarówno kierowcom, pasażerce w ciąży, jak i 3 - letniemu dziecku nic się nie stało. Pamiętajmy, że żaden nawet najnowszy samochód nie potrafi zatrzymać się w miejscu, dlatego prosimy i zachowanie odpowiedniej odległości, aby w każdej sytuacji móc zareagować i bezpiecznie zatrzymać pojazd.

Dziś około godziny 11 dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, które miało miejsce w rejonie Kadzidła na trasie k-53. Zgłaszający poinformowali, że jednym z pasażerów biorących udział w zdarzeniu jest kobieta w ciąży i 3 – letnie dziecko. Na miejsce natychmiast pojechali będący najbliżej policjanci z Baranowa oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń kierującą pojazdem hyundai 48 – letnia mieszkanka naszego powiatu jadąc trasą K-53 uderzyła w tył audi, które zwolniło, aby wykonać manewr na stację benzynową. Audi kierował 44 – letni mieszkaniec naszego powiatu. W wyniku zdarzenia audi zostało zepchnięte na przeciwny pas ruchu i zderzyło się z jadącym z naprzeciwko renault kierowanym przez mieszkańca Warszawy.

Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu zostały zbadane na miejscu przez przybyłą załogę karetki pogotowia, na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała.

Sprawca kolizji tj. kierująca hyundai otrzymała mandat w wysokości 500 złotych, a do jej konta kierowcy dodano zostało 6 punktów karnych. Kobieta oświadczyła, że zdarzenie jest wynikiem zagapienia.

Prosimy o ostrożność i skupienie podczas jazdy. Chwila zagapienia, czy naszej beztroski może mieć tragiczne konsekwencję.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka