Olej z kiełków pszenicy – dlaczego warto używać go do twarzy?

Do jednego z najbardziej popularnych zbóż zaliczana jest pszenica. Jest ona uprawiana na całym świecie w bardzo dużych ilościach. Ziarna pszenicy wykorzystywane są przede wszystkim do produkcji mąki. Jakiś czas temu kiełki pszenicy wykorzystywane są do tłoczenia oleju. Zawiera on wiele cennych składników, które bardzo pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Zalety oleju z kiełków pszenicy postanowił wykorzystać przemysł kosmetyczny.

Jakie składniki zawiera olej z kiełków pszenicy?

Osobami, które jako pierwsze sięgnęły po olej z kiełków pszenicy byli sportowcy. Było to dość dawno, bo jeszcze w latach 60.XX wieku. Już wtedy odkryto, że zawarte w nim składniki zwiększają wytrzymałość osób aktywnych fizycznie, a dodatkowo przyspieszają regenerację organizmu nawet po bardzo intensywnym treningu. Dzisiaj wiemy na temat tego oleju znacznie więcej. Został on dokładnie przebadany i okazało się, że zawiera on składniki cenne dla naszego organizmu i ciała. Nie ma przy tym znaczenia, czy chcemy go stosować wewnętrznie, czy też wykorzystać jako kosmetyk do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Olej z kiełków pszenicy jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawiera między innymi kwas palmitynowy, linolenowy, alfa- linolenowy i stearynowy. Olej ten zawiera także witaminy A i D, witaminy z grupy B oraz witaminę E. Spośród wszystkich olejów roślinnych, olej z kiełków pszenicy wyróżnia się wyjątkowo wysokim stężeniem tej ostatniej witaminy. Dodatkowo w składzie tego oleju są także pierwiastki mineralne, między innymi wapń, magnez i sód. Olej z kiełków pszenicy jest bogaty również w fitosterole, fosfolipidy i błonnik.

Jakie jest zastosowanie oleju z kiełków pszenicy w kosmetyce?

Mnóstwo składników aktywnych, które kryje w sobie olej z kiełków pszenicy sprawia, że znalazł on zastosowanie w kosmetyce. Stosowanie tego oleju jest szczególnie polecane osobom, które borykają się z podrażnioną, przesuszoną, a nawet pękającą skórą. Wyjątkowo wysokie stężenie witaminy E opóźnia procesy starzenia, działa ujędrniająco i chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Olej z kiełków pszenicy może być stosowany do codziennej pielęgnacji cery. Dzięki temu, że olej ten ma zdolność do wnikania w głębokie warstwy skóry, jednocześnie ułatwia usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i lepszy transport niezbędnych skórze składników odżywczych. Więcej o oleju z kiełków pszenicy przeczytasz tutaj: https://triny.pl/blog/olej-z-kielkow-pszenicy-na-twarz-i-wlosy/.

Tłoczony na zimno olej z kiełków pszenicy nawilża i regeneruje skórę. Wysokie stężenie witaminy E chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Świetnie sprawdza się do pielęgnacji cery dojrzałej i bardzo dojrzałej.