Z jakich usług można skorzystać u dermatologa?

Dermatolog to lekarz, który może pomóc w przypadku naprawdę wielu dolegliwości. W kompleksowy sposób diagnozuje oraz poddaje leczeniu różne choroby skóry. Jak się jednak okazuje, na tym nie koniec. Lekarz tej specjalności może również badać znamiona. Bardzo często lekarze dermatolodzy posiadają specjalizację z medycyny estetycznej. Wówczas mogą oni wykonywać wiele zabiegów leczniczych i upiększających.

Diagnoza i leczenie chorób skóry

Bardzo wiele osób udaje się do lekarza dermatologa w celu prawidłowego zdiagnozowania schorzeń skórnych. Wśród najpopularniejszych dermatoz wyróżnić można między innymi trądzik, atopowe zapalenie skóry czy łuszczycę. Leczenie uzależnione jest oczywiście od rodzaju choroby. Czasami diagnoza jest niełatwa i wymaga różnicowania. Po jej zdiagnozowaniu można będzie przystąpić do leczenia. Najczęściej stosowane są maści, które w składzie często mają antybiotyki.

Oprócz maści lekarz może zalecić stosowanie preparatów w formie tabletek. One również mogą być antybiotykami, choć rzecz jasna, wcale nie muszą. Ważne jest to, aby przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego, bo jedynie wówczas efekty będą możliwe. Na ich pojawienie się, będzie jednak trzeba cierpliwie poczekać.

Badanie znamion

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że lekarz dermatolog może wykonywać również badanie znamion. Przyjmuje ono formę dermatoskopii bądź też wideodermatoskopii. Klasyczna dermatoskopia polega na oglądaniu znamion w powiększeniu. Natomiast komputerowe badanie znamion, czyli wideodermatoskopia, pozwala na dodatek zapisać obraz zmian na komputerze. Będzie można powrócić do niego podczas wizyty kontrolnej i porównać znamiona. Ich ewolucja może świadczyć na przykład o transformacji znamienia w nowotwór.

Na badanie znamion, każdy z nas powinien przyjść raz w roku. Samobadanie znamion warto jednak wykonywać co miesiąc. Jeżeli cokolwiek nas zaniepokoi, przyśpieszmy swoją wizytę u lekarza, który nas prowadzi. Szybkie wykrycie nieprawidłowych znamion daje dużą szansę na pełne wyleczenie. Dermatoskopia może więc nie tylko uratować nasze zdrowie, ale i życie.

Zabiegi medycyny estetycznej

Jeżeli lekarz dermatolog, wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, może pomóc w uporaniu się z wieloma problemami. Zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego, pomóc mogą ba blizny. Ponadto, laserem można usunąć niechciane przez nas owłosienie. Na zabieg depilacji laserowej najczęściej decydują się przedstawicielki płci pięknej. Wśród wyjątkowo popularnych zabiegów medycyny estetycznej wyróżnia się także mezoterapię igłową oraz peelingi kwasowe. Peeling kwasowy pomoże w szczególności uporać się z trądzikiem oraz z przebarwieniami.

Być może, spłyci także niektóre blizny. Najczęściej wykorzystuje się kwas salicylowy, mlekowy czy laktobionowy. Zabiegi z wykorzystaniem kwasów muszą być wykonywane w seriach. Nie ulega wątpliwości, że zabiegi medycyny estetycznej mogą być dość kosztowne. Warto byłoby więc porównać oferty poszczególnych gabinetów przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Dowiedz się więcej na https://febumed.pl/