Licówki porcelanowe – jakie są ich atuty?

Licówki są bardzo popularnym wyborem wśród osób, które chcą poprawić estetykę swoich zębów lub zakryć niepożądane zmiany, jak lekkie ukruszenie czy wyszczerbienia zębów. Dzięki temu możemy pozbyć się kompleksów i cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem. W świecie stomatologii możemy wyróżnić wiele rodzajów licówek, ale które z nich są tymi najczęściej popularnymi? Jak się okazuje – porcelanowe. Jakie są ich atuty i dlaczego wybijają się na tle reszty konkurencji?

Licówki porcelanowe – większa cena za lepszy efekt

Nie bez powodu porcelana jest bardzo szeroko wykorzystywana w świecie stomatologii. To tworzywo można bardzo łatwo dostosować do kształtu zęba po odpowiednim przygotowaniu, a dodatkowo cały proces jest mało inwazyjny dla naszego ciała. Nie można również zapomnieć o tym, że licówki porcelanowe po dostatecznej obróbce są bardzo mocne i odporne na zmiany, dzięki czemu nie dość, że trudno jest je uszkodzić, to w dodatku nie ulegają za szybko przebarwianiu.

Licówki porcelanowe wykorzystuje się najczęściej do zakrywania niepożądanych zmian na naszych zębach. Choć najczęściej chodzi tu o lekkie mechaniczne uszkodzenia, jak ułamania, wyszczerbienia czy mocne przebarwienia, wiele osób może ich używać również jako zabieg upiększający, który ma optycznie wybielić zęby. Koszt montażu jednej licówki to około 700 – 1 500 złotych w zależności od zęba i kliniki. Więcej informacji o licówkach porcelanowych możemy znaleźć na przykład na stronie https://www.luxdentica.pl/licowki-porcelanowe. Jeżeli zaś chcecie znaleźć więcej tekstów tego typu z wielu dziedzin naszego życia, warto jest również zajrzeć na takie portale, jak sp1.ostroleka.pl czy cadenza.pl.