16 - letnia rowerzysta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, w wyniku wypadku drogowego do którego doszło dziś na ul. Witosa w Ostrołęce. Do zdarzenia doszło na oznakowanej ścieżce dla rowerów. Policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali kierującej osobowym fordem prawo jazdy. Apelujemy do kierowców aut o ostrożność i wyobraźnię. Jeżeli pojazd jadący obok nas w tym samym kierunku zwalnia, bądź się zatrzymuje przed przejściem dla pieszych, to już powinien to być dla nas sygnał, że mogą na nim znajdować się piesi! Pieszych i rowerzystów również prosimy o rozwagę.

Dziś rano dyżurny ostrołęckich policjantów został poinformowany o wypadku drogowym, w którym ranna została 16 - letnia rowerzystka. Na miejsce skierowano policjantów z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego i służby ratunkowe.

Jak wynika z ich wstępnych kierująca fordem 45-letnia mieszkanka Ostrołęki nie zauważyła zwalniających pojazdów jadących zewnętrznym pasem ruchu w celu ustąpienia pierwszeństwa przejazdu wjeżdżającej na ścieżkę rowerową rowerzystce. W wyniku tego kierująca fordem poruszając się wewnętrznym pasem ruchu potrąciła znajdującą się na ścieżce rowerowej 16 - latkę poruszającą się rowerem.

Nastolatka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Na miejscu policjanci wykonali szereg czynności, m.in. oględziny miejsca zdarzenia, jak i pojazdów, zdjęcia oraz szkice w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Ponadto za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierującej fordem policjanci zatrzymali prawo jazdy. Sporządzono także w kierunku 45 - latki wniosek o ukaranie do Sądu.

Apelujemy o wzajemny szacunek na drodze. Kierowcy aut powinni pamiętać o zmniejszeniu prędkości i zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. Natomiast piesi i rowerzyści powinni również pamiętać o tym, że nawet najbardziej nowoczesny samochód nie potrafi zatrzymać się w miejscu.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka