Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się wczoraj kierowca ciągnika siodłowego z naczepą. 45 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego prowadził ciężarówkę mając w swoim organizmie prawie 3,5 promila alkoholu stwarzając ogromne zagrożenie na drodze zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi z ostrołęckiej drogówki udaremnili mu dalszą niebezpieczną jazdę. Bezmyślny kierowca „zawodowy” stracił już prawo jazdy i niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Jak co roku podczas Świąt Wielkanocnych na ulicę naszego miasta i powiatu kierowana jest zwiększona ilość policyjnych patroli. A wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom.

Policjanci zarówno Ci umundurowani, jak i po cywilnemu są obecni 24 - godziny na dobę zarówno na terenie głównych ciągów komunikacyjnych, jak i w na drogach lokalnych. Nie inaczej jest podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych.

Wczoraj około godziny 21 jeden z patroli ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego pełnił służbę na trasie K 61. W pewnym momencie mundurowi zauważyli ciężarowego dafa wraz z naczepą, którego „styl” jazdy wskazywał na to, że za kierownicą może znajdować się pijany kierowca. Pojazd na ul. Warszawskiej został zatrzymany do kontroli.

Już pierwsze sekundy policyjnej interwencji wykazały, że decyzja o zatrzymaniu auta być może zapobiegła kolejnej tragedii na drodze. Od 45 - letniego kierowcy dafa wyraźnie czuć było alkohol. Ponadto miał on problemu z utrzymaniem równowagi oraz komunikacją.

Alkomat wykazał w organizmie mężczyzny blisko 3,5 promila alkoholu. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę przekazując auto właścicielowi firmy transportowej. Natomiast bezmyślnemu 45 – latkowi zatrzymano prawo jazdy. Niebawem czekają go surowe konsekwencje karne i finansowe mogące sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości to PRZESTĘSTWO zagrożone karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców tzw. zawodowych o odpowiedzialność! Kilkudziesięciotonowa rozpędzona ciężarówka  to ogromne zagrożenie. Pomyślny o tym zanim podejmiemy być może najgorszą decyzję w naszym życiu.

Szanujmy także nasze czasami ciężko zdobyte prawo jazdy, dzięki którym zarabiamy na „chleb” dla siebie i swojej rodziny.

 

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka