Wczoraj teren Ostrołęki „zaatakowali” oszuści posługujący się metoda na policjanta. Kilka minut po pierwszych telefonach przestępców ostrołęccy policjanci zamieścili o powyższej sytuacji komunikat prasowy, w którym ostrzegli przed działaniem oszustów. W dwóch przypadkach seniorzy nie pozwolili się oszukać. Niestety trzecia 91 - letnia ostrołęczanka, która otrzymała telefon, w którym fałszywa policjantka poinformowała ją, że jej córka miała wypadek drogowy przekazała znaczną kwotę pieniędzy. Pamiętajmy: policja nie ma prawa żądać od nikogo pieniędzy, jeżeli to robi to sygnał, że mamy do czynienia z oszustami i jak najszybciej powinniśmy powiadomić prawdziwych policjantów. Prosimy członków rodzin seniorów o ostrzeżenie ich przed tego typu telefonami. W rozmowach przekażmy swoim bliskim jak mają się zachować w takich sytuacjach.

Wczoraj w godzinach południowych policjanci z Ostrołęki odnotowano dwie próby wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców naszego miasta ,,na policjanta”.

Natychmiast pod tym zdarzeniu w lokalnych mediach oraz rozgłośniach radiowych pojawił się apel i wskazówki, jak postępować w przypadku tego rodzaju sytuacji. W dwóch przypadkach osoby, które otrzymały telefony zachowały czujność i zorientowały się, że mają do czynienia z oszustem.

Niestety po pojawieniu się informacji na temat powyższych zagrożeń około godziny 14:00 doszło do oszustwa na szkodę około 91 - letniej mieszkanki naszego miasta.

Seniorka otrzymała telefon na numer stacjonarny od kobiety podszywającej się za policjantkę. Fałszywa funkcjonariuszka powiedziała, że córka ostrołęczanki spowodowała wypadek drogowy, w którym ucierpiało 13 - letnie dziecko. Dodała, że aby córka nie została aresztowana potrzebuje kwoty 50 tysięcy na adwokata. Chwilę po tym do seniorki zadzwonił kolejny telefon, tym razem oszuści podszyli się za córkę kobiety, która to w rozmowie potwierdziła wersję z potrąceniem nastolatka.

Niestety 91 - latka uwierzyła oszustom i przekazała obcemu mężczyźnie na swojej posesji  znaczną części żądanej kwoty, która wyniosła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

PAMIĘTAJMY!: POLICJA NIE MA PRAWA ŻĄDAĆ OD NAS PIENIĘDZY, JEŻELI TO ROBI TO ZNAK, ŻE MAMY DO CZYNIENIA Z OSZUSTAMI. NIE PRZEKAZUJMY TAKŻE ŻADNEJ GOTÓWKI, OBCYM OSOBOM

Zwracamy się z prośbą także do członków rodzin Seniorów, aby rozmawiali z nimi na temat tego rodzaju zagrożeń. Przekażmy także sąsiadom powyższe informację.

W PRZYPADKU OTRZYMANIA TELEFONU OD OBCEJ OSOBY Z PROŚBĄ O PRZEKAZANIE PIENIĘDZY DZWOŃMY DO DYŻURNEGO POLICJI BEZPOŚREDNIO POD NUMER 47- 704- 14- 24. Prawdziwi policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą daną sytuację.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka