Porady inwestycyjne na nowy rok: Czy powinieneś inwestować w kryptowaluty w 2022 roku?

Prawdopodobnie słyszałeś o eksplozji zainteresowania tzw. cyfrowymi tokenami czyli kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin - a także o boomie Initial Coin Offering (ICO), który miał miejsce niedawno. Może czytałeś o tym, że te nowomodne tokeny cyfrowe są dowodem nadchodzącej apokalipsy lub szansą dla bystrych inwestorów. Czy kryptowaluty są dobrą inwestycją - czy tylko kolejną modą? Czy uczynią Cię bogatym - lub stracisz wszystko? Bez względu na Twoje osobiste podejście do kryptowalut, nie można zaprzeczyć, że na zawsze zmieniły one świat inwestycji. Nowi inwestorzy weszli na rynek, podczas gdy starzy profesjonaliści ponownie rozważają swoje strategie. Przyjrzyjmy się kilku poradom dotyczącym inwestycji w kryptowaluty w nowym roku:

W jakie kryptowaluty powinieneś rozważyć inwestycje?

Jednym z najtrudniejszych aspektów inwestycji w kryptowaluty jest wybór, które tokeny kupić. Istnieje wiele kryptowalut, a każdego dnia powstają kolejne. Niektóre z nich odniosą ogromny sukces w dłuższej perspektywie, podczas gdy inne poniosą porażkę. Zanim zainwestujesz jakąkolwiek znaczącą kwotę pieniędzy, konieczne jest przeprowadzenie pewnych badań, aby upewnić się, że wybrane kryptowaluty są odpowiednie dla Twoich celów inwestycyjnych. Poniżej znajduje się kilka ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kryptowalut do inwestowania :

  • Przyszły popyt: Podobnie jak inne towary, wartość kryptowalut jest napędzana przez podaż i popyt. Tak więc, jeśli dana kryptowaluta ma dużą bazę użytkowników, którzy używają jej na co dzień, najprawdopodobniej będzie mniej zmienna niż inne tokeny z mniejszą liczbą użytkowników.
  • Dystrybucja tokenów: Podczas gdy cena kryptowalut jest często napędzana przez hype, ilość tokenów, które posiadasz, robi różnicę w dłuższej perspektywie. Niektóre kryptowaluty, na przykład, mają skończoną podaż. Oznacza to, że nigdy nie zostanie stworzonych więcej tokenów, co może pomóc w zwiększeniu ich wartości w czasie.

Jak inwestować w kryptowaluty w długim terminie?

Jeśli chodzi o inwestowanie w kryptowaluty w dłuższej perspektywie, ważne jest, aby mieć na uwadze jasną strategię. Chociaż możesz próbować czerpać zyski z krótkoterminowego handlu, znacznie rozsądniej jest myśleć długoterminowo. Oznacza to kupowanie tokenów, które Twoim zdaniem będą najbardziej przydatne i wartościowe w przyszłości, i trzymanie się ich do czasu, aż znacznie zyskają na wartości. Jeśli inwestujesz w konkretną kryptowalutę w perspektywie długoterminowej, sensowne jest również zbadanie, na których giełdach możesz je kupić i sprzedać. Nie wszystkie giełdy są równe, a niektóre są z pewnością bardziej ryzykowne niż inne. Ponieważ dziedzina ta rozwija się bardzo szybko, możesz chcieć założyć zakładkę swoich ulubionych giełd i regularnie sprawdzać ich bezpieczeństwo i zgodność z przepisami.

Co z inwestycjami krótkoterminowymi?

Nawet jeśli powinieneś skupić się na inwestycjach długoterminowych, warto być świadomym pewnych krótkoterminowych strategii handlowych. Jedną z takich strategii jest tzw. sezon altcoinowy, który występuje wtedy, gdy altcoiny, które są mniej znane, widzą znaczny wzrost ceny. Inną strategią jest próba czerpania zysków ze zmienności rynku. Na przykład możesz spróbować kupić nisko i sprzedać wysoko, kupując określony token, gdy jego wartość jest niska i sprzedając go, gdy jest wysoka. Warto jednak zauważyć, że handel krótkoterminowy jest bardziej ryzykowny niż inwestycje długoterminowe. Nie tylko jesteś bardziej narażony na utratę pieniędzy, ale możesz również zostać zbanowany z niektórych giełd, jeśli handlujesz zbyt aktywnie i nie szanujesz innych inwestorów.