Niedziela 11 września była dniem pełnym sportowych wrażeń w Troszynie. Uczniowski Klub Sportowy „NIKE” oraz społeczność Zespołu Szkół Powiatowych w Troszynie, przy współpracy z UKS Mag Ostrołęka, zaprosili na sportowy piknik z wieloma atrakcjami. 

 Jego celem było zachęcenie  dzieci do aktywności fizycznej, jak również integracja lokalnej społeczności. Dzieci, które przybyły na piknik "Aktywny Troszyn"  mierzyły się z wyzwaniami z różnych dyscyplin sportowych. Były zadania  piłkarskie,  tenis stołowy, badminton, siatkówka czy rzutki. Zebrane punkty przełożyły się na nagrody: wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a także upominki. Wręczała je razem z dyrektorem ZSP w Troszynie Mariuszem Bacławskim, dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym,  Magdalena Pietras. 

Przy okazji sportowego pikniku, panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek, dla dzieci dostępna była wata cukrowa i popcorn,  zaproszono także na projekcję filmu.

Powiat Ostrołęcki wsparł finansowo organizację Pikniku.