Ostrołęccy policjanci wraz uczniami i kadrą pedagogiczną promują założenia Europejskiego Tygodnia Mobilności koordynowanego przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Nasi mundurowi przekazują wiedzę i praktyczne umiejętności mieszkańcom Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, aby zrealizować tzw. „Wizję Zero” – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach samochodowych. Relacje ze zrealizowanych działań można śledzić na stronie internetowej KMP w Ostrołęce oraz naszym Facebooku „Policja Ostrołęka”.

W dniach 16 – 22 września 2022 roku we wszystkich krajach europejskich obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności. Jest on koordynowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

21 września został wyznaczony jako dzień szczególny, w którym dążymy do tzw. „Wizji Zero” – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach samochodowych.

Ostrołęccy policjanci – we współpracy z lokalnymi placówkami oświatowymi, przeprowadzają w wymienionych dniach wzmożone działania informacyjno-edukacyjne, ale również - działania na drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

W ich ramach mundurowin promują bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg.

Zachęcamy do oglądania fotorelacji z naszych wspólnych działań na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Facebooku oraz YouTube

Link do filmu z działań:

https://youtu.be/KMphB3eUbPM

 

Składamy serdeczne podziękowania przedszkolakom, uczniom i pedagogom z Ostrołęki i naszego powiatu za ogromne zaangażowanie w propagowanie bezpieczeństwa "na drodze" w ramach akcji ROADPOL. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów, pedagogów oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i trzeźwe myślenie na drodze.