Top 5 drewnianych mebli do salonu

Salon to centrum życia domowego. Tu domownicy spędzają czas wspólnie przy posiłkach, z gośćmi czy odpoczywając. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby stworzyć przestrzeń, która będzie służyć na wielu płaszczyznach. Jednym z elementów budowy takiego wnętrza, jest dobór mebli. Dlaczego drewniane meble w salonie to dobry pomysł? Są wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu, a także niezależnie od czasu, zawsze prezentują się nienagannie.

Jakie drewniane meble do salonu?

Aranżacja salonu to niezwykle ważny element planowania wyglądu mieszkania. Po pierwsze to niejako wizytówka całego domu, ale także najbardziej użytkowa część, w której codziennie przebywają wszyscy domownicy. Z tych względów najlepiej, aby salon był przestrzenią elegancką i praktyczną, a także łatwą w szybkim uporządkowaniu. Z pomocą w osiągnięciu takiego efektu przychodzą drewniane meble. To klasyka sama w sobie, w dodatku niezwykle wytrzymała i ponadczasowa. Tworzywo jest niezwykle ozdobne, ale nie przytłacza wnętrza, nadaje mu ton ciepłego minimalizmu. W naturalnej postaci świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach boho i vintage.

Na jakie drewnienie meble w salonie najlepiej postawić? Wybór mebli będzie w dużej mierze zależeć od potrzeb domowników oraz charakteru salonu, jednak z pewnością nie może w nim zabraknąć:

  • stolika lub ławy kawowej;
  • regału bądź witryny;
  • komody;
  • szafki wiszącej lub stojącej;
  • półki wiszącej.

Zależnie od salonu niektóre elementy można wymienić, np. gdy salon jest połączony z jadalnią, a w pomieszczeniu nie ma telewizora, regał i komodę mogą zastąpić drewniany stół i krzesła. Nietypowym dodatkiem mogą być także drewniane abażury lamp, które rozproszą po pomieszczeniu przytłumione, ciepłe światło.

Styl wnętrza z drewnianymi meblami

Drewniane meble potrafią być fantastycznym uzupełnieniem wnętrz, szczególnie o minimalistycznym i naturalnym wykończeniu. Z tego powodu są nieodłączną częścią stylu boho. Pomalowanie mebla bejcą pozwoli na zachowanie jego naturalnego wzoru, ale jednocześnie stonuje naturalną barwę. Zdecydowanie się na biały odcień sprawi, że meble fantastycznie sprawdzą się do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz, vintage oraz glamour. Będą pełniły funkcje miarkującej bogate wnętrze ozdoby, a biały kolor idealnie zgra się z innymi odcieniami w pomieszczeniu.

Meble o masywnej budowie i prostym kształcie będą stanowiły lepszy wybór do dużych salonów, aby każda bryła miała dla siebie nieco przestrzeni. Bardziej wymyślne kształty czy obecność nóżek w meblach nadaje im lekkości, przez co nie przytłoczą nawet małych wnętrz.

Po meble do salonu zapraszamy do LukkaWoods.