Przedświąteczny czas obfituje w spotkania opłatkowe, świąteczne, z kolędami, jasełkami, życzeniami na Boże Narodzenie i nadchodzący  Nowy Rok. Uczestniczą w nich także na zaproszenie współpracujących instytucji, jednostek, kół gospodyń wiejskich, służb mundurowych, szkół, ośrodków kultury starostowie, radni Powiatu, pracownicy starostwa, reprezentujący Powiat.

 

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec 20 grudnia w Szkole Podstawowej w Pełtach zostały wystawione jasełka bożonarodzeniowe. Biblijne wydarzenia odtworzyli uczniowie szkoły pod kierunkiem p. Elżbiety Rolki .

Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej snując głębokie refleksje nad ,,cudem świętej nocy’’, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój a młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka obejrzał także starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, który pogratulował dzieciom wspaniałej gry aktorskiej i wręczył upominki.

 

 

Powiat, w osobach Waldemara Pędzicha, członka Zarządu Powiatu i  Katarzyny Grodzkiej, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju, obecny był również na spotkaniu wigilijnym Fundacji Adama Chętnika. Odbyło się ono w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. O wspaniałą oprawę artystyczno-muzyczną zadbali: Apolonia Nowak z Kadzidła, Zespół  Śpiewaczy z Turośli i Anna Raskolnikoff (śpiew i lira korbowa). Rodzinę Chętników reprezentowali: Jacek – wnuk Adama Chętnika i jego prawnuczka - Katarzyna.

 

Świątecznie, rodzinnie, ciepło, międzypokoleniowo było także na wigilii Związku Kurpiów.  Z Koncert dał na niej Piotr Grzyb. Wręczone zostały  nagrody laureatom konkursu na kartkę bożonarodzeniową z elementem wycinanki kurpiowskiej - najmłodszej generacji Kurpiów. Dużym wydarzeniem tego spotkania była prezentacja „Małego Księcia”  po kurpiowsku - (Mały Kśę̈ć po kurpśosku). W tym wieczorze pełnym wrażeń i pozytywnych emocji uczestniczył starosta Stanisław Kubeł.

 

Na wieczór opłatkowy zaprosiły starostę Stanisława Kubła  również KGW GLEBOŹÓNKI.  Spotkanie przebiegło w serdecznej, ciepłej atmosferze przy stole z wigilijnymi potrawami. Nie zabrakło wspólnej modlitwy, kolędowania i życzeń na nadchodzące święta i Nowy Rok.