Czujność policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu pozwoliła na udaremnienie jazdy 15-latkowi, który w piątkową noc wybrał się na przejażdżkę fordem. Pojazd został odholowany na policyjny parking, natomiast nastolatek odpowie za swoje postępowanie przed Sądem Rodzinnym. Apelujemy do rodziców o wzmożenie nadzoru nad swoimi dziećmi. Zabezpieczmy pojazdy w taki sposób, aby nasze pociechy nie były w stanie się nimi poruszać kiedy wpadnie im do głowy taki pomysł. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie bezpieczne i nie zrobi krzywdy innym osobom swoją „jazdą”.

W piątek policjanci z Myszyńca dbali o bezpieczeństwo mieszkańców tej gminy. Tuż przed północą uwagę ich przykuł osobowy ford, który wykonywał „dziwne” manewry na drodze. Policjanci postanowili to sprawdzić zatrzymując pojazd do kontroli.

Już pierwsze sekundy pokazały, że decyzja o zatrzymaniu pojazdu była słuszna. Za kierownicą auta siedział 15-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Wraz z nim podróżował jeszcze jeden nastolatek.

Obydwaj nastolatkowie zostali przekazani rodzicom, natomiast auto, którym się poruszali zostało odholowane na policyjny parking.

Z powyższego zdarzenia funkcjonariusze sporządzili stosowaną dokumentację, która zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Rodzicu, pamiętaj:

- to ty prawnie odpowiadasz za bezpieczeństwo swoich dzieci! w związku z tym apelujemy do rodziców o odpowiedzialność i myślenie również za swoje "pociechy",

- zabezpieczmy również pojazdy, aby nasze dzieci nie były w stanie się nimi poruszać, kiedy wpadnie im do głowy taki pomysł,

- nie zapominajmy także o tym, że nikt nie ma wehikułu czasu, aby móc go cofnąć choćby o sekundę, dlatego tak ważne jest aby myśleć zanim dojdzie do tragedii.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka