Ranking generatorów pary Tefal

Żelazko z generatorem pary to jedno z najbardziej przydatnych urządzeń w domu. Nawet gdy ktoś nie lubi prasować a delikatne zagniecenia na codziennych koszulkach nie są problemem, to od czasu do czasu każdy musi założyć elegancką koszulę lub garnitur, a tutaj żelazko staje się niezastąpione. Urządzenie to pozwala na szybkie i łatwe nadanie schludnego wyglądu ubraniom, naszą dobrą prezencję a przez to także dobre samopoczucie.

Jedną z czołowych marek, która produkuje nowoczesne stacje pary jest francuska firma Tefal. Ich sprzęty charakteryzują się świetną jakością, bezawaryjnością przez długie lata oraz innowacyjnymi funkcjami, które znacznie ułatwią Ci codzienne prasowanie.

Jaki generator pary Tefal kupić?

Wybór dobrej stacji pary nie jest wcale trudny. Możesz sprawdzić niezależny ranking generatorów pary Tefal i wybrać najbardziej optymalny sprzęt. Możesz też poznać głębiej najważniejsze parametry techniczne, bo gdy będziesz widzieć na co zwracać uwagę i mieć sprecyzowane oczekiwania do co funkcjonalności produktu, wybór będzie jeszcze łatwiejszy.

  • stopa - od jej właściwości zależy szybkość ślizgu po tkaninie. Najważniejsze stopy brandu Tefal to Durilium AirGlide oraz zaawansowana Durilium AirGlide Autoclean, która posiada opcję samooczyszczenia. Oznacza to, że oprócz płynnego sunięcia po tkaninie stopa dba o swoją czystość i brak osadów wapiennych, które mogłyby brudzić tkaniny.
  • moc - to wartość, która decyduje jak szybko generator pary będzie gotowy do pracy. Urządzenia Tefal posiadają średnio moc co najmniej 2400 Watt, a topowe modele wykazują moc aż 3000 Watt. Dzięki temu są gotowe do pracy błyskawicznie.
  • ilość wyrzucanej pary – tutaj mamy dwie wartości, tryb ciągły oraz tryb dodatkowy. Każdy z nich określa ile pary na minutę będzie wtłaczane w tkaninę, czyli jak bardzo zostanie ona zwilżona, by szybciej rozluźnić jej strukturę i wyprasować. Im wyższa wartość, tym prasowanie przebiega szybciej i efektywniej, zwłaszcza na grubych tkaninach.
  • zbiornik na wodę – od jego pojemności zależy ile ubrań będziesz mógł wyprasować za jednym napełnieniem. Im jest on większy, tym rzadziej musisz stopować pracę, aby dodać wody która przekształcana jest w parę. Z drugiej strony, im jest on większy, tym cięższy. Dlatego zastanów się, który aspekt jest dla Ciebie ważniejszy – czy lekkość stopy czy szybkość prasowania.
  • system antykamienny – system dbający o to, aby cząsteczki kamienia nie osiadły na wewnętrznych częściach urządzenia i nie osłabiały jego działania. Najpopularniejszym systemem jest szufladka Calc Collector, która wychwytuje cząsteczki wapienne. Gdy szufladka się zapełni, wystarczy ją wyjąć i opróżnić, by urządzenie nadal było chronione.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem generatora pary Tefal, po powyższe zestawienie powinno być dla Ciebie bardzo pomocne w wyborze konkretnego modelu. Warto zapoznać się z oferowanymi możliwościami, by cieszyć się z zakupu na lata.