Zabezpieczone ponad 2 kilogramy narkotyków i 78 krzewów konopi indyjskich, a także sprzęt służący do uprawy plantacji konopi indyjskich - to wynik działań ostrołęckich kryminalnych przeprowadzonych w ostatnim czasie i skierowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Jedna osoba usłyszała już zarzuty dotyczące, m.in. posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich uprawy.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni funkcjonariusze z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego przeprowadzili policyjną akcję skierowaną na wyeliminowanie z rynku narkotyków i zatrzymanie osob trudniących się tym procederem. Kryminalni ustalili, że w jednym z domów na terenie powiatu ostrołęckiego prowadzona jest uprawa konopi indyjskich i mogą znajdować się tam  znaczne ilości narkotyków.

Kryminalni po wejściu do wytypowanego budynku znaleźli profesjonalnie przygotowaną, wyposażoną w sprzęt plantację konopi indyjskich. 

Łącznie policjanci zabezpieczyli 78 krzewów konopi indyjskich oraz sprzęt służący do jej uprawy. To nie wszystko. W trakcie przeszukania pomieszczeń budynku policjanci zabezpieczyli ponad 2 kilogramy marihuany, z których można było przygotować nawet kilka tysięcy porcji handlowych narkotyku.

Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby. Zebrany dzięki dobrej współpracy policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi naszego powiatu zarzutów dotyczących posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi indyjskich.

Niebawem mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Przestępstwa, których się dopuścił są zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacje na temat posiadania lub handlowania narkotykami można przekazać Policji anonimowo, m.in poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Autor: kom. Tomasz Żerański