Odnotowaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do nowo budowanego domu. Wartość skradzionego mienia została oszacowana przez właściciela na kwotę kilku tysięcy złotych. Dlatego przypominamy o właściwym zabezpieczeniu nowo budowanych, czy też niezamieszkałych jeszcze domów. Już na etapie budowy powinniśmy pomyśleć np. o zamontowaniu systemu alarmowego, który w dużym stopniu utrudni działanie ewentualnych ,,amatorów cudzej własności”. Jeśli nie mamy takiej możliwości nie pozostawiajmy w nim wartościowych przedmiotów.

 

Dziś rano dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do domu, który jest jeszcze w trakcie budowy. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia oraz farby. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została wyceniona przez właściciela na sumę  kilku tysięcy złotych.

WAŻNE:

Budując nowy dom nie zawsze pamiętamy o jego właściwym zabezpieczeniu. Nie zdajemy sobie sprawy, że nawet nie do końca wykończony dom jest dla sprawców ,,atrakcyjny’’. Bardzo często łupem sprawców padają właśnie narzędzia.

W związku z tym apelujemy o nieprzechowywanie drogich przedmiotów w domach bez nadzoru, lub w domu, które nie są jeszcze wyposażone w systemy alarmowe.

Zdarzają się także przypadki, gdzie sprawcy potrafią dokonać dużych strat nawet pustym domu. Wyrwane grzejniki, czy nawet okna są dla właściciela dużą stratą, ponieważ do kosztów skradzionych materiałów należy doliczyć jeszcze koszt ich ponownego montażu.

Dlatego apelujemy do właścicieli tego rodzaju budynków o ich właściwe zabezpieczenie. Dobrej jakości zamontowany alarm z pewnością utrudni działanie sprawców. Pamiętajmy także o zachowanie dobrej relacji i wymienieniem się numerów telefonów z przyszłymi sąsiadami. Czujny sąsiad jest również bardzo dobrą ochroną.

Jeśli już nasz dom posiada system alarmowy, to pamiętajmy, aby go uruchamiać nawet w porze dziennej.

W przypadku zauważenia podejrzanych osób, czy pojazdów  pojawiających się w naszej okolicy zawsze w takich przypadkach poinformujmy o tym policję pod bezpośredni numer telefonu 47 704 14 24.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka