Na kwotę 2000 złotych została oszukana mieszkanka powiatu ostrołęckiego. Kobieta znalazła ogłoszenie sprzedaży audi Q3. Na poczet zakupu przelała zaliczkę, jednak po tym kontakt ze sprzedawcą się „urwał”. Z dużą dozą ostrożności powinniśmy podchodzić do zakupu aut wystawianych na portalach aukcyjnych. Szczególnie kiedy auto mamy możliwość oglądać tylko na ekranie komputera, dzięki czemu w ogóle nie mamy pewności, że ono istnieje.

Do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosiła się mieszkanka powiatu, która poinformowała o oszustwie podczas zakupu samochodu. Dodała, że na popularnym portalu aukcyjnym zainteresowała się ogłoszeniem sprzedaży audi Q3.

Kiedy 49-latka chciała umówić się na obejrzenie auta sprzedawca jej przekazał, że jest bardzo duże zainteresowanie autem i najlepiej jakby przelała ona zaliczkę na rezerwacje auta.

22 sierpnia mieszkanka naszego powiatu przelała na wskazane przez sprzedawcę konto zaliczkę w kwocie 2000 złotych. Niestety po dokonaniu przelewu kontakt ze sprzedającym ,, się urwał”. Do chwili obecnej 49-latka nie otrzymał auta, ani też zwrotu zaliczki.

Pamiętajmy, że za atrakcyjną ceną towaru może kryć się próba oszustwa! Apelujemy o zachowanie ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających. Oferty sprzedaży towarów w zaniżonej cenie nieodpowiadającej wartości rzeczywistej powinny wzbudzić naszą podejrzliwość. Przy zakupie samochodu zawsze należy dążyć do kontaktu osobistego i możliwości obejrzenia auta. Należy sprawdzić dokumenty pojazdu oraz numer vin. W żadnym wypadku nie należy wysyłać pieniędzy ,,z góry”. Każdy sposób wywarcia na nas presji czasu, pośpiechu, szybkiego sfinalizowania transakcji powinien wzmóc naszą czujność.

kom. Tomasz Żerański