W środę 20 września odbyło się I Forum Samorządów Uczniowskich z Zespołów Szkół Powiatowych. Gości i uczestników powitał starosta Stanisław Kubeł. Wydarzenie miało na celu zachęcić członków samorządów uczniowskich ze szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Ostrołęckiego do angażowania się w sprawy lokalne i aktywnej partycypacji obywatelskiej.

Po prelekcji odbyły się dwie debaty: uczniów i nauczycieli, podczas których uczestnicy mogli wymienić się wiedzą, doświadczeniami oraz ciekawymi pomysłami. Prelegentami podczas forum byli: dr Łucja Lisiecka- rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce, dr Daniel Małdachowski- dziekan WSAP, mecenas Magdalena Werpachowska, Marek Piórkowski- wójt gminy Czarnia.

Forum odbyło się w sali konferencyjnej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Delegaturze w Ostrołęce. W wydarzeniu uczestniczyli również Marcin Grabowski- dyrektor Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Delegatury w Ostrołęce oraz pracownicy Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych- Katarzyna Czerkas i Stanisław Kubeł z dyrektor Wydziału Magdaleną Pietras.

Dziękujemy gościom za ciekawe wykłady, a wszystkim uczestnikom za przybycie.