44-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego, które miało miejsce dziś w Ostrołęce. Została ona potrącona przez kierowcę w momencie kiedy już zjeżdżała z przejazdu dla rowerzystów. Nadchodzą coraz trudniejsze warunki atmosferyczne. Apelujemy o ostrożność i wyobraźnię na drodze.

 

Dziś dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o wypadku drogowym z udziałem rowerzystki i samochodu osobowego, który miał miejsce w Ostrołęce na ul. Hallera.  

Na miejsce skierowano policjantów z ostrołęckiej drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Według wstępnych ich ustaleń kierujący chevroletem jadąc ul. Witosa zewnętrznym pasem ruchu potrącił przejeżdżającą ze  strony lewej na prawą po przejeździe dla rowerów rowerzystkę.

Niestety poszkodowana 44-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Nadchodzi trudny czas zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Dlatego zarówno Ci pierwsi, jak i drudzy muszą pamiętać o szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

Kierowcy zbliżając się do przejść zdecydowanie powinni zmniejszyć prędkość. Natomiast piesi mając nawet zielone światło zanim postawią na drodze tzw. pierwszy krok powinni dokładnie się rozejrzeć, czy wejście na jezdnię będzie bezpieczne. Piesi powinni także pamiętać, że na mokrej nawierzchni samochód potrzebuje znacznie dłuższej drogi hamowania. Nie zapominajmy również o zakładaniu odblasków nawet w obszarze zabudowanym, potrafią one uratować życie.

Wyposażmy w elementy odblaskowe również nasze dzieci i seniorów z naszych rodzin.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka