Szanowni Państwo, mieszkańcy Powiatu Ostrołęckiego,

w związku z  wydarzeniem, do którego doszło 29 listopada br. w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle zwracamy się do Państwa o zachowanie spokoju. To wydarzenie, chociaż niezwykle przykre i tragiczne, jest incydentem – możecie Państwo, jak zapewnia policja, czuć się w swojej miejscowości bezpiecznie. Nie znamy motywów postępowania sprawcy ataku – to z pewnością postarają się ustalić śledczy. Na pewno nie ustalą tego dziennikarze. Dla większości, którzy „najechali” dziś Kadzidło - był to jedynie sensacyjny temat, o którym jutro już zapomną. Pojawiające się w mediach informacje jakoby takie sytuacje zdarzały się w szkole już wcześniej, są nieprawdziwe i zwyczajnie krzywdzące – zarówno dla grona pedagogicznego, dyrekcji, jak i dla samych uczniów.

Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle to szkoła, do której Powiat Ostrołęcki, jako organ prowadzący nie ma żadnych zastrzeżeń. To szkoła z dobrą kadrą, ambitnymi uczniami, przyjazną atmosferą.

Zwracamy się z prośbą o empatię i zrozumienie wobec osób, które przeszły dziś traumę i będą mierzyć się z nią przez najbliższe dni i tygodnie. O uszanowanie prywatności wszystkich, których spokój i poczucie bezpieczeństwa zostały dziś zburzone. Zwłaszcza uczniów, którzy ucierpieli bezpośrednio i ich rodzin. Nie ferujmy też zbyt łatwo wyroków.

 Dla wszystkich, którzy czują potrzebę wsparcia psychologa – pełni on dyżur całodobowy pod nr tel. 660 690 550. W czwartek w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z siedzibą w Kadzidle dyżur stacjonarny psychologa – w godz.8.00-15.00.

W czwartek 30 listopada w ZSP w Kadzidle nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne.

Nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice uczniów – mają do dyspozycji pomoc psychologiczną.

W piątek 1 grudnia w ZSP w Kadzidle zaplanowane będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze uczniów z wychowawcami klas i nauczycielami.

 Szanowni Państwo, niejednokrotnie w szkołach, urzędach prowadzone są ćwiczenia z zarządzania kryzysowego. Dziś niestety byliśmy zmuszeni zdać z nich egzamin.

Chcielibyśmy podkreślić, że zarówno dyrekcja, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie ZSP w Kadzidle działali dziś mimo ogromnego stresu profesjonalnie.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim służbom mundurowym, które natychmiast stawiły się na miejscu zdarzenia i uczestniczyły w działaniach – strażakom z Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce, strażakom ochotnikom z OSP w Kadzidle, policjantom z KMP w Ostrołęce, służbom medycznym.

Służbom podziękował wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński, który dotarł na zwołane w Urzędzie Gminy w Kadzidle posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym uczestniczył m.in. starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wójt gm. Kadzidło Dariusz Łukaszewski, komendant miejski policji Mirosław Olszewski, zastępca komendanta miejskiego PSP w Ostrołęce Robert Chodkowski, Artur Romanik, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Informacji Niejawnych i Audytu w Starostwie Powiatowym, Michał Giers, dyrektor ostrołęckiej Delegatury Kuratorium Oświaty.